שתף קטע נבחר

"ציבור שלם מסומן כמטרה ניידת"

ח"כ דב חנין תוקף את התנהלות המדינה בנושא עידוד השימוש באופניים, ויוזם הצעת חוק שתשנה לדעתו את המצב. וגם על חוק חובת חבישת הקסדה יש לו מה לומר

"במקום לעודד רכיבה על אופניים, בחר המחוקק לסמן ציבור שלם כמטרה ניידת ולחייב אותו להתמגן בקסדה בכל עת ובכל מצב", כך מבהיר בהודעה ח"כ דב חנין את דעתו על חוק הקסדה, שעורר לפני שבועות מספר רעש תקשורתי רב. כזכור, הצליח יוזם החוק, ח"כ גלעד ארדן, להעביר את יוזמתו לחובת חבישת קסדה בכל רכיבה על אופניים, בקריאה שנייה ושלישית.


אופניים - רק עם קסדה (צילום: איי אף פי)

 

 

אלא שחנין אינו מתייחס אך ורק לנושא חובת חבישת הקסדה. בהודעה שפרסם הוא אומר היום (ג') כי בכוונתו ליזום חוק לעידוד תחבורת האופניים. בחוק זה יחויבו הרשויות המקומיות להציג תכניות לפיתוח שבילי אופניים, משרד התחבורה יחוייב להציג תכנית לאומית לעידוד השימוש באופניים, התחבורה הציבורית תחוייב להקצות מקומות הובלה לכלים, ואילו עובדים שירכבו לעבודה, יזכו להחזר הוצאות נסיעה וזיכוי מס. ומה בנוגע לחוק חבישת הקסדה בכל זאת? לפי החוק המוצע, תחויב חבישת קסדה רק במצבים מסויימים, בהם הסכנה להפגע גדולה יותר - רכיבה תחרותית בכביש ובשטח, רכיבה בכבישים בין עירוניים ובמקרה של רוכבים בני פחות מ-14.

 

חנין מבהיר כי חשוב לעודד את הרכיבה באופניים ולייצר תשתיות מתאימות שיאפשרו זאת. "נסיעה באופניים היא הפתרון הטוב ביותר לתחבורה בתוך הערים" הוא אומר, ומפרט כי מדובר בניידות נקיה מבחינה סביבתית, פעילות בריאה, הקלה על עומס התנועה בערים ומשפרת את מצב החניה. אלא שלמרות הכל "ממשלת ישראל ורוב העיריות אינן עושות דבר כדי להגביר את השימוש באופניים בערים".

 

ח"כ חנין, כמו גם ח"כ ארדן, יתארחו מחר בפורום חי ב-ynet. אתם מוזמנים לשלוח שאלות כבר עכשיו

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים