שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גר בת"א? קבל ארנונה ובקשה לחתום על כרטיס אדי

  לחשבון הארנונה הקרוב של תושבי תל-אביב מצורפת גם פניה נרגשת מראש העיר לחתום על כרטיס תורם אברים של "אדי". זוהי הפעם הראשונה שרשות מקומית נרתמת להחתמת אזרחים על כרטיסי תורם

  עיריית תל אביב נרתמת להצלת חיים ופותחת במבצע החתמת התושבים ועובדי העיריה על כרטיס אד"י לתרומת אברים. זוהי הפעם הראשונה בה רשות פמקומית רותמת את התושבים למבצע ההחתמה.

    

  העירייה פונה לתושבים לאחר שפתחה במבצע לעידוד החתמת העובדים על כרטיס "אדי". בימים אלו נערכת העירייה להחתמת עובדיה על כרטיס תורם, ולהרחבת מבצע ההחתמה לכלל תושבי העיר. במסגרת זו יקבלו כל בתי האב בעיר את פניית ראש העירייה לעידוד חתימה במעטפת הארנונה הקרובה, וכרטיסי החתימה יהיו זמינים לתושבים בכל הנקודות העירוניות לקבלת קהל, במרכזים העירוניים ובאתר האינטרנט העירוני.

   

  אגודת "אדי" שנוסדה על ידי משפחת בן דרור לזכר בנם אהוד שנפטר בעת המתנה לתרומת כליה, היא חלק מהמרכז הלאומי להשתלות בישראל. ל"אדי" מאגר מידע ממוחשב של תושבי מדינת ישראל אשר הצהירו שהם מוכנים לתרום אברים אחרי מותם. כיום רשומים ב"אדי" כ- 380,000 אזרחים, המהווים קרוב ל- 7% מהאוכלוסייה, מספר נמוך ביותר ביחס לשאר מדינות העולם המערבי, שם חתומים על כרטיסי תורם 35%-15% מהציבור.

   

  בשנת 2006 חל גידול של 84 אחוז בחותמים על כרטיס תורם אברים אדי בהשוואה לשנת 2005. במהלך שנת 2006 חלה עליה של 17.7 אחוז במספר השתלות האברים. נכון להיום, ממתינים 1123 ישראלים להשתלה, מתוכם 36 ילדים להשתלת אברים, מתוכם 30 ילדים הממתינים להשתלת כליה, שני ילדים הזקוקים להשתלת ריאות, חולה אחד הזקוק להשתלת לב וריאות, חולה נוסף הזקוק להשתלת לב, ושניים הזקוקים להשתלת כבד.

   

  • ניתן לחתום על כרטיס לתרומת אברים באמצעות הטלפון 6262* או בשיחת חינם 1-800-609-610, או דרך אתר משרד הבריאות

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חותמים על אדי. עיריית תל אביב
  צילום: שאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים