שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שגריר סוריה בארה"ב: ישראל תשלם מחיר
  בראיון לשבועון ניוזוויק מכחיש שגריר סוריה בארה"ב את הדיווחים לפיהם ארצו משתפת פעולה עם צפון קוריאה בסוגיית הגרעין. השגריר מזהיר: "אם הישראלים חושבים שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם, הם טועים בגדול, כמו שהם טעו בקיץ שעבר"

  שגריר סוריה בארצות הברית, עימאד מוסטפה, הזהיר כי "ישראל תשלם מחיר" בעקבות חדירת מטוסי חיל האוויר לארצו. מוסטפה טען שהמטוסים הישראלים לא הפציצו כלל מטרות על הקרקע ודחה את הפרסומים לפיהם ארצו משתפת פעולה עם צפון קוריאה בנושא הגרעין.

   

  השגריר הסורי העניק ראיון לשבועון האמריקני "ניוזוויק", שפורסם היום (שבת), ובו טען כי "המטוסים הישראלים לא הפציצו כלום. כשהם זוהו על-ידי מערכי ההגנה שלנו, והתחלנו לתקוף אותם, הם השליכו את מכלי הדלק העודפים, שאגב לא היו ריקים, והסתובבו חזרה בגבול טורקיה". לדבריו, פצצות ישראליות נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו כל נזק לאנשים או לרכוש.

   

  מוסטפה התייחס לדיווחים לפיהם מטרת ישראל היתה לחסל מתקן גרעיני סורי-צפון קוריאני ואמר שמדובר בטענות "מגוכחות ושקריות בעליל. אין בסוריה מתקנים גרעיניים צפון קוריאניים-סוריים. אנחנו מכירים את המשחק הזה. היו שטענו שהנשק להשמדה המונית של סדאם הוברח לסוריה. זה לא סיפור חדש. מדי פעם אנחנו שומעים על ציוד גרעיני המוברח לסוריה".

   

  סוגיית היחסים בין סוריה לצפון קוריאה עלתה רבות במהלך הראיון. "לצפון קוריאה יש מעט מאוד ידידים בעולם ולנו יש יחסי ידידות אתם", אמר מוסטפה אך ציין כי יש מעט מאוד יחסי מסחר בין שתי המדינות. כשנשאל אם הוא זוכר עסקת טילים שנרקמה בעבר בין שתי המדינות, הוא התחמק באומרו: "אני לא מומחה לפרטים צבאיים. אני משאיר את זה למומחים הצבאיים".

   

  עוד אמר מוספטה: "בשלושת החודשים האחרונים ישראל שולחת אלינו מסרים שהיא לא רוצה הסלמה נוספת בין שתי המדינות ואז היא שולחת את מטוסיהם לשטח ריבוני סורי. זוהי פרובוקציה רצינית ביותר. אם הישראלים הגיעו למסקנה שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם, הם טועים בגדול, כמו שהם טעו בקיץ שעבר. ישראל לא תורשה לעשות כרצונה בלי לשלם מחיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מטוס קרב ישראלי (ארכיון)
  באדיבות אתר חיל האוויר
  מומלצים