שתף קטע נבחר

מיקי גולדווסר לעם בלבנון: עשו חשבון נפש

אמו של החטוף אהוד גולדווסר פרסמה מכתב בעיתון הערבי "א-שרק אל-אווסט" ובו היא פונה לעם הלבנוני לרגל ראש השנה וחג הרמדאן: "עליכם לעשות חשבון נפש. הגיע הזמן שתדרשו את הלבנון שאתם ראויים לה"

"גורלנו וגורלכם אחד הוא, והוא בידי בנסראללה" – כך כתבה לעם הלבנוני היום (ה') מיקי גולדווסר, אמו של החייל החטוף אהוד גולדווסר. האם פרסמה מכתב בעיתון הערבי הידוע "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון, וביקשה להעביר מסר לעם הלבנוני הקורא לו לפתוח בדרך חדשה של שלום לקראת השנה החדשה.

 

"שנה יהודית חדשה עומדת בפתח, ויותר מחג יהודי אחד מסמל את יכולתם של היהודים להתאקלם ולהירפות מהגורל שהיכה בהם", כתבה גולדווסר, "הישראלים ידעו בשנה האחרונה מלחמה, הרס, ועדת וינוגרד, מחאות וכינוסי הזדהות. אולם כוחה של הדמוקרטיה הישראלית הוכיח את עצמו מחדש בכך שהיא הצליחה להתמודד עם הכשלונות בדרכים דמוקרטיות.

 

"שנה חלפה מאז המלחמה ובמהלך השנה הזאת הכלכלה לא רק התייצבה אלא גם פרחה מחדש, שוקם ההרס והתיירים שבו לפקוד את אזור הצפון. החיים שבו למסלולם".

 

גולדווסר ממשיכה וכותבת: "בכל הקשור ללבנון, שנת 2006 היתה צריכה להיות שנה של שגשוג לעם הלבנוני. לבנון התכוננה לשפע תיירים שאמורים היו לבוא וליהנות מיופיה של הארץ. אולם, מה קרה לארץ הזאת? במקום שגשוג כלכלי אירע הרס, ונגרם נזק לעמה. לא הגיע שום תייר ולא תוקן שם נזק.

 

"ההבטחות שניתנו לעם הלבנוני לא קוימו. אין דמוקרטיה ואין חופש ביטוי. לבנון טובעת. הארץ היפה הזאת, ארץ הארזים, נהרסת. הארץ הזאת אשר צריכה היתה להיות הפנינה של המזרח התיכון".

 

לקראת סיום מכתבה, פונה גולדווסר אל העם הלבנוני וקוראת לו להתנער מחיזבאללה:  "בפרוש חודש הרמדאן על העם הלבנוני לעשות חשבון נפש - האם הוא רוצה להיעלם בתוך חשכת ימי הביניים ולחיות בעוני, הרס, אלימות ופשע? או שהוא רוצה שארצו תתקדם ותשגשג?".

 

"אני פונה אליכם, העם הלבנוני, משום שגורלכם וגורלנו בידי איש אחד: מזכ"ל חיזבאללה נסראללה", כותבת אמו של החייל החטוף, "אתם ראויים למדינה אחרת. לבנון – אשר תשוב לחייה הטבעיים ואשר תשוב אליה הפריחה. הגיע הזמן שתדרשו זאת. ולבסוף, אני מאחלת לכם צום קל במהלך חודש הרמדאן".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקי גולדווסר. פונה ללבנונים
צילום: ארז ליכטפלד
נאסרללה. "הגורל בידי איש אחד"
צילום: רויטרס
מומלצים