שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני: אסור שמדינה פלסטינית תמשיך להיות סלוגן
  "היא חייבת לקרום עור וגידים", אמרה שרת החוץ למנהיגים עמם נפגשה הלילה בעצרת האו"ם בניו-יורק. הוסיפה: "המצב מורכב יותר מאי פעם, אבל הוא גם מציג בפנינו אפשרויות חדשות שאנחנו מחויבים לנצל". מראש הממשלה פיאד שמעה כי "ביטחון ישראל הוא צורך פלסטיני כשם שהוא צורך ישראלי"

  שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה הלילה (ג') כי "הביטחון של ישראל צריך להיות אינטרס פלסטיני שעליו תקום המדינה הפלסטינית". לבני אמרה את הדברים במהלך דיוני המדינות התורמות שהתקיימו בבניין האו"ם בניו יורק.

   

  לדברי שרת החוץ, "כמו שהכלכלה הפלסטינית היא אינטרס של מדינת ישראל, כך

  ביטחון ישראל צריך להיות אינטרס פלסטיני. זה הבסיס שעליו תקום מדינה פלסטינית".

   

  לבני הוסיפה ואמרה: "אני רוצה להדגיש משהו, שמבחינתי הוא ברור מאליו אך עדיין יש לומר אותו בבירור: מדינה פלסטינית היא אינטרס של ישראל. תחת העיקרון הזה, אין שום קונפליקט. בדיוק להיפך: ישראל מחויבת להקמת מדינת פלסטינית בגדה המערבית ובעזה, שתהיה בית לעם הפלסטיני ושכנה של שלום לישראל".

   

  "אכן, המצב מורכב יותר מאי פעם, אבל הוא גם מציג בפנינו אפשרויות חדשות שאנחנו מחויבים לנצל", אמרה שרת החוץ, "אסור שמדינה פלסטינית תמשיך להיות רק סלוגן. היא חייבת לקום. היא חייבת לקרום עור וגידים בדרך כזו, שתשמור על החזון של שתי מדינות שיתקיימו זו לצד זו בשלום ובביטחון".

   

  לבני חזרה על הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, שאמר מצידו כי "ביטחון ישראל הוא צורך פלסטיני כשם שהוא צורך ישראלי".

   

  מאוחר יותר נועדה לבני עם שר החוץ הרוסי, סרגי לברוב. השניים נפגשו במשרדי המשלחת הרוסית למועצת הביטחון בבניין האו"ם. השניים דנו בעיקר על הדרכים לבטל באופן הדדי את הצורך בוויזות של ישראלים הטסים לרוסיה, ושל רוסים המגיעים לישראל.

   מבחינת ישראל, תהיה זו הקלה משמעותית לישראלים הרבים יוצאי רוסיה המרבים לטוס בין שתי המדינות, וכן עידוד משמעותי לתיירות הישראלית.

   

  בהודעה משותפת שפרסמו לבני ולברוב בתום הפגישה נאמר כי שניהם מתכוונים ללמוד את הנושא ולהשיג הסכמה הדדית על ביטול הוויזות "על בסיס היחסים הידידותיים הקיימים בין שתי המדינות, תוך הכרת החשיבות של הקשר האנושי כאמצעי לקידום שיתוף פעולה כלכלי, לפיתוח התיירות ולשיפור איכות החיים". במשך היום נועדה לבני גם עם שרי החוץ של ירדן ומאוריטניה.


  פורסם לראשונה 25/09/2007 02:50

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. ביטחון ישראל - אינטרס פלסטיני
  צילום: יותם פרום
  לברוב. הסכם על ביטול הוויזות
  צילום: איי פי
  מומלצים