שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן: מלא תקווה לקראת ועידת נובמבר
  הנשיא האמריקני ונשיא הרשות הפלסטינית מעלים את הציפיות לקראת ועידת השלום. "ארצות הברית תעשה הכל כדי להגשים את חזון שתי המדינות", הכריז בוש בתום פגישתם בניו יורק. אבו מאזן מצידו הצהיר: "מאמינים שאולי נוכל להשיג שלום"

  חזון שתי המדינות: הנשיא האמריקני, גורג' בוש, ונשיא הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן), נפגשו הלילה (ג') בניו יורק לפגישה שעסקה בעיקר בסוגיית הקמת מדינה פלסטינית, ובהכנות לקראת ועידת השלום בנובמבר. בסיום הפגישה חזרו השניים על מחויבותם להקמת שתי מדינות, ישראל ופלסטין, שיתקיימו זו לצד זו. 

   

  שני המנהיגים נפגשו בשולי הכינוס הכללי של עצרת האו"ם, ומסרו הצהרה לעיתונאים בסיום פגישתם. בפתח דבריו הדגיש הנשיא האמריקני כי הוא תומך תמיכה מוחלטת בהקמת מדינה פלסטינית.

   לדבריו, מדובר באינטרס פלסטיני ובאינטרס ישראלי להקים שתי דמוקרטיות שיתקיימו זו לצד זו.

   

  בוש אמר בדבריו כי הוא מבקש לשאול שאלה בסיסית: "האם המנהיגות חולקת את אותו חזון ומוכנה לעבוד קשה בכדי להשיגו?". "אם התשובה על כך היא 'כן", אמר בוש, "ארצות הברית תהיה שותפה חזקה ביישום החזון".

   

  בהמשך נאומו הוסיף בוש כי הוא משוכנע שנשיא הרשות מחויב לדמוקרטיה פלסטינית שתחיה בשלום עם שכנתה, ישראל, והדגיש את מלחמתו בגורמים הקיצוניים ברשות שמנסים להכשיל את המאמצים לשלום. "אני מאמין שראש ממשלת ישראל מחויב לאותו חזון", הדגיש.

   

  בוש גם הזכיר לחיוב את מעורבותה של מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס, בתהליך:  "כאשר היא מדברת - היא מייצגת אותי ואת הממשל". 

    

  אבו מאזן, מצידו, אמר בהצהרה לעיתונאים כי הפלסטינים מאמינים בחזונו של בוש לכינון מדינה פלסטינית עצמאית, שתחיה לצד מדינת ישראל. "בימים אלה אנו מלאי תקווה, במיוחד לקראת הכינוס שייערך בנובמבר הקרוב. אנחנו מאמינים שהמפגש יעסוק במה שיוביל לדיון במצב הקבע, ויוביל להסכם של שלום קבע בין ישראל והפלסטינים".

   

  אבו מאזן הביע תקווה שצוותי העבודה המשותפים יכינו את הדיונים וייקחו אותם "צעד אחד קדימה", לקראת הוועידה בנובמבר.

   "אני מבקש לנצל את ההזדמנות לאשר מחדש את הביטחון שלנו במפת הדרכים וביוזמת השלום הערבית", הוסיף, "אני מאמין ששתי התוכניות ביחד מהוות מסגרת עקרונות שיעזרו לנו להסכים על הנושאים העקרוניים".

   

  אבו מאזן סיים את דבריו בפניה אישית לנשיא האמריקני: "אנחנו שמים את מבטחנו בעבודתך, בתמיכתך ובמאמציך הכנים. אנחנו מאמינים שבעזרתם, נוכל אולי להשיג שלום צודק במזרח התיכון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בוש. מחויב לחזון
  צילום: איי פי
  אבו מאזן ורייס
  צילום: רויטרס
  מומלצים