שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תקלה ברכבת: עשן סמיך מילא את הקרון
  נוסעי הרכבת שעשו דרכם מקריית מוצקין לכיוון תל אביב, נאלצו לעזוב במהירות את הקרונות ולרדת לרציף, כשגלגלי הרכבת החלו להעלות עשן בתחנת חוף הכרמל. התקלה: 'בלם עצור' שגרם לחיכוך בין הגלגלים למסילה. בהנהלת הרכבת מבטיחים: "לא היתה סכנה לשלום הנוסעים. המאחרים יפוצו"

  תקלה ברכבת שנסעה מחיפה לכיוון תל אביב גרמה בצהריים (יום ב') לריח חריף של שריפה ועשן לבן סמיך שמילא את אחד הקרונות. נוסעי הרכבת נדרשו לצאת במהירות מהקרון, והם הועברו לרכבת אחרת, שהפכה צפופה במיוחד. בדיקה שנערכה ברכבת ישראל גילתה כי התקלה היתה נעוצה בבלם שגרם לחיכוך בין הגלגלים למסילה. 

    

  בסביבות השעה 14:30, מיד לאחר יציאת הרכבת מתחנת בת גלים, החלו נוסעי הרכבת להריח ריח שרוף.

  הרכבת המשיכה בדרכה, אך הריח הלך וגבר, והעשן הצטבר באחד הקרונות. כעבור מספר רגעים, כשהרכבת הגיעה לרציף חוף הכרמל, נשמע כרוז הקורא לנוסעי הרכבת לעזוב את מושביהם ולרדת מיד לתחנה.

   

  "הנוסעים החלו לרדת לרציף כדי לעבור לרכבת הבאה, ואז ראינו שאחד הקרונות מלא בעשן לבן שעלה מכיוון הגלגלים", מספר ערן לוף, אחד מנוסעי הרכבת. "אנשי הצוות של רכבת ישראל נטלו מטפים והחלו לכבות בעזרתם את העשן". 

   

  לדברי לוף, באותה העת היו ברכבת וברציף מאות נוסעים, רבים מהם ילדים. הנוסעים הועברו לרכבת הבאה לתל אביב, שהיתה באותה העת מלאה גם כך, ועל כן הנסיעה מחיפה לתל אביב היתה עמוסה יתר על המידה. רבים נאלצו לעמוד או לשבת על הרצפה. 

   

  לוף מספר כי למרות העשן שעלה מהמסילה לא נרשמה בהלה מיוחדת בקרב הנוסעים, אם כי מרמור מצד הנוסעים שאיחרו למקום עבודתם.

   

  מ"רכבת ישראל" נמסר כי הסיבה לעשן ברכבת היתה תקלה בבלם שגרם לחיכוך בין הגלגלים למסילה ויצר ניצוצות. כן נמסר כי אין מדובר בתקלה חמורה וכי לא היתה סכנה לשלום הנוסעים במהלך האירוע.  

   

  מדוברות הרכבת הוסיפו כי הנוסעים הועברו לרכבת חלופית והתנועה המשיכה כסדרה, אם כי באיחור קל, וכי כל מי שאיחר בגלל התקלה יפוצה על פי הנהלים - איחור של מעל חצי שעה מזכה בכרטיס נסיעה זהה. יש לציין כי תקלה דומה אירעה בשבוע שעבר בקו הרכבת מתל אביב לנהריה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים