שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סערה בצרפת: האם בני הזוג סרקוזי נפרדו?
  שמועות בנוגע לפרידה של הזוג הנשיאותי הציתו דיון ציבורי בצרפת והשאלה שמעסיקה את כולם היא האם ניקולא וססיליה סרקוזי הפסיקו לגור תחת אותה קורת גג. לשכת סרקוזי: "אנו לא נוהגים להתייחס לשמועות"

  צרפת כמרקחה: השאלה שמטרידה בימים אלה את אזרחי צרפת היא האם בני הזוג הנשיאותי נפרדו. ארמון האליזה סירב להתייחס לשמועות כי ניקולא וססיליה סרקוזי כבר אינם מתגוררים תחת אותה קורת גג.

   

  מלשכתו של נשיא צרפת נמסר: "אנו לא נוהגים להתייחס לשמועות בעיתונות ואין ספק שנמשיך לנהוג כך גם במקרה הזה". דוברו של סרקוזי, דויד מרטינו, נשאל האם ססיליה תצטרף לבעלה במהלך ביקורו במוסקבה בשבוע הבא, והשיב: "אינני יודע".

   

  השמועות נפוצו בשבוע האחרון בעקבות החלטתה המפתיעה שלא להתלוות לבעלה במהלך ביקור מתוקשר לבולגריה. אשת הנשיא אמורה היתה לקבל את עיטור הכבוד הגבוה ביותר במדינה בשל מעורבותה במשא ומתן לשחרור חמש האחיות הבולגריות שנידונו למוות בלוב.

   

  העיתון הצרפתי "לה פריזיאן" שאל אתמול בכותרתו הראשית: "לאן נעלמה ססיליה?" ואילו דוברת מטעמה, קרינה אלפונסו מרטין, טענה כי בני הזוג החליטו ביחד כי היא תישאר בצרפת. זאת, בעקבות העובדה שמעורבותה בפרשת האחיות עוררה חילוקי דעות קשים בארצה. הדוברת הוסיפה: "זה לא קל. אם היא עושה משהו ואם היא לא עושה משהו - היא תמיד סופגת ביקורת".

   

  לאחר שכמעט שלא מילאה כל תפקיד במסע הבחירות של בעלה מוקדם יותר השנה, היא גם לא התייצבה בקלפיות בסיבוב השני והמכריע לבחירות כדי להצביע בעבורו. היעדרותה מהקלפי עוררה את השמועות שבני הזוג - שנפרדו לתקופה קצרה ב-2005 - עומדים בפני פרידה נוספת.

   

  אולם ססיליה מיהרה להזים את השמועות בטקס השבעתו של בעלה, כאשר הקפידה להפגין כלפיו חום לעיני הצלמים הרבים. אך בכך לא הסתיים העניין: היא שהתה בקושי 24 שעות לצידו של בעלה בפסגת מנהיגי שמונה המדינות המתועשות (ה-G8), ולא הופיעה לקונצרט המיוחד שנערך בצרפת לרגל יום הבסטיליה. 

   

  התערבותה של ססיליה במאמצים לשחרור האחיות והרופא הכלואים בלוב עוררה ביקורת בצרפת - ואותתה כאילו מעוניינת רעיית הנשיא למלא תפקיד חסר תקדים במדינה שבה מצופה היה מנשות הנשיא להיראות - ולא להישמע. סרקוזי אמר מוקדם יותר כי בחודש הבא תודיע ססיליה על תוכניותיה - אבל עכשיו כבר ברור שכל החלטה שתקבל צפוייה להיות לא-קונבנציונלית. "איני רואה את עצמי כ'אישה ראשונה'. זה משעמם אותי. אני לא 'פוליטיקלי-קורקט'", אמרה בראיון כבר לפני שנתיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ניקולא וססיליה בימים יפים יותר
  צילום: איי פי
  האם בידיו המכתב שיוביל לסוף ?
  צילום: איי אף פי
  מומלצים