שתף קטע נבחר

שר האוצר: לא תהיה תוספת תקציב למורים

בהופעתו בפני ועדת כספים, מתח השר בר-און ביקורת חריפה על יו"ר ארגון המורים "שמרשה לעצמו להיכנס לתעלה שהוא לא יודע את סופה". מוקדם יותר "התפוצצה" עוד פגישה בין נציגי משרד החינוך והמורים. שרת החינוך תעשה מחר מאמץ אחרון למנוע את השביתה ביום רביעי

"השימוש בנשק השביתה איננו ראוי ולא נכון משום שהוא נעשה על גבם של התלמידים והמורים" - כך אמר היום (ב') שר האוצר, רוני בר-און, בדיון בוועדת כספים. בר-און תקף בחריפות את יו"ר ארגון המורים, רן ארז, והדגיש: לא תהיה תוספת תקציב למורים אחרי שסוכמה תכנית הרפורמה עם משרד החינוך.

 

לדברי שר האוצר, השביתה המתוכננת של המורים העל-יסודיים לא צריכה לפרוץ ועל המורים לנצל את חלון ההזדמנויות ואת התקציב שכבר מונח על השולחן לביצוע הרפורמה שיש בה מהפיכה גם בדרכי הניהול ושל מערכת החינוך. השר הוסיף כי אין נושאים שאינם ניתנים לגישור בתביעות המורים, וציין כי הוא מתפלא על יו"ר הארגון "שמרשה לעצמו להיכנס לתעלה שהוא לא יודע את סופה".

 

ארז אמר בתגובה: "סוף סוף הם אומרים את האמת וכל מה שהיה עד כה זו סחבת מכוונת במטרה להחזיק את כספי המורים בקופת האוצר. זו גישה שוביניסטית ומצ'ואיסטית של משרד האוצר והגיע הזמן להתמודד עמה בשביתה שתחל ביום רביעי. על חברי ארגון המורים לדעת ולהפנים, שאף אחד לא יעשה את העבודה במקום המורים".

 

הפגישה הסתיימה ללא תוצאות

מוקדם יותר היום הסתיימה ללא תוצאות הפגישה בין ארגון המורים לבין נציגי משרד החינוך. לפי שעה, השביתה המתוכננת ליום ד' עומדת בעינה. מחר תיפגש שרת החינוך, יולי תמיר, עם נציגי המורים, הדורשים שינוי בתנאי העסקתם ושכרם במסגרת משא ומתן שהחל כבר בשנת הלימודים הקודמת.

 

בפגישה בין ארז, לבין נציגי משרד החינוך, בהם סמנכ"ל ומנהל מינהל כח אדם בהוראה, מנחם כהן, ניסו הצדדים להגיע להבנות שימנעו את השביתה בבתי הספר התיכוניים ובחטיבות הביניים במגזר היהודי.

 

לדברי כהן, הפגישה התקיימה ברוח חיובית ורצינית. לדבריו, כרגע עומדת על הפרק הצעה חדשה לפיה ייושמו רק חלק מהרפורמות במערכת החינוך.

 

ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה אמש בתום דיון בן שעתיים שערכה הנהלת ארגון המורים.

 גורמים המעורבים במשא ומתן שמנהל הארגון על תנאי ההעסקה של המורים אמרו ל-ynet כי משרדי האוצר, החינוך ומרכז השלטון המקומי מאוחדים מול שביתת המורים. "אנחנו יודעים שמניעיו של רן ארז נובעים מניסיון לסכל את הרפורמה שהושגה עם מורי בתי הספר היסודיים", אמרו הגורמים וציינו כי שביתת 40 אלף מורים בתיכונים עדיפה על שביתת 80 אלף בבתי הספר היסודיים.

 

בארגון המורים דורשים צמצום של מספר התלמידים בכיתה, תוספת שכר, שינוי תנאי העסקה ופיצוי בכל מה שקשור לעבודה עם תלמידים לקויי למידה ושעות נוספות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-און. השימוש בשביתה לא ראוי
רן ארז. שביתה מיום רביעי
צילום: עופר עמרם
מומלצים