שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ישראלי טוען: הרגנו את הנאצי "ד"ר מוות"

  בספר שאמור להתפרסם בקרוב, טוען דני בז, קצין לשעבר בחיל האוויר, כי הפושע הנאצי אריברט היים, שאחריו מתנהל מצוד כבר עשרות שנים, נתפס כבר לפני 25 שנה והוצא להורג. על-פי גרסתו, ארגון אמריקני חשאי בשם "הינשוף" איתר את היים בקנדה, חטף אותו, והוציא אותו להורג. צייד הנאצים סרג' קלארספלד: "זו פנטזיה"

  דני בז, קצין לשעבר בחיל האוויר, טוען בספר שיתפרסם בקרוב, כי הפושע הנאצי אריברט היים, שנודע בכינויו ד"ר מוות, נתפס לפני 25 שנה והוצא להורג. היים אחראי לרצח מאות אסירים במטהאוזן באוסטריה באמצעות הזרקת רעל לליבם. הספר החדש "לא נשכח ולא נסלח - בעקבות הנאצי האחרון", יתפרסם בצרפת בשבוע הבא. בז טוען שהיה שותף במצוד במסגרת ארגון אמריקני חשאי.

   

  היים, שאמור להיות בן 93, שימש כרופא במחנה הריכוז מטהאוזן באוסטריה, שם ביצע ניסויים קטלניים באסירים. הוא נמלט מגרמניה ב-1962, לאחר שהמשטרה החלה לחקור אותו. מאז דווח שהתגורר במדינות שונות, כולל באמריקה הלטינית ובאירופה. הוא נחשב למבוקש מספר 2 ברשימה של מרכז שמעון ויזנטל אחרי אלואיס ברונר, עוזרו הבכיר של אדולף אייכמן, האחראי על "הפתרון הסופי", שככל הנראה מתגורר בסוריה.

   

  אוסטריה וגרמניה הציעו פרסים למי שיוביל ללכידת אריברט היים. דני בז טוען כי ארגון אמריקני חשאי בשם "הינשוף" (The Owl), איתר את היים בקנדה וחטף אותו לאי סנטה קטלינה, הסמוך ללוס אנג'לס, שם הוצא להורג. לדבריו, הארגון הזה נוסד בידי ניצול מחנה מטהאוזן, שעשה הון בעסקי נפט באלסקה, והשקיע לא פחות משישה מיליון דולר בארגון, לזכר שישה מיליון נספי השואה.

   

  בז טוען עוד כי ארגון "הינשוף", שבו הוא היה חבר, קיבל סיוע מסוכנות הביון האמריקנית ה-CIA וכן מהבולשת הפדרלית (FBI) ומהמודיעין הישראלי. הארגון ניהל מצוד אחר כעשרה פושעים נאצים. לטענתו, "הספר מבוסס על המציאות, אך מספר פרקים הושמטו מטעמי סודיות".

   

  דובר משרד המשפטים בווינה, תומאס גייבלינגר, הביע פליאה על תוכן הספר החדש: "לא היינו מציעים את הפרס על ראשו, אם היינו סבורים שהוא מת". אוסטריה הציעה פרס של 50 אלף יורו למי שיוביל לאיתור אריברט היים.

   

  צייד הנאצים סרג' קלארספלד היה נחרץ עוד יותר ואמר שלדעתו היים וגם אלואיס ברונר כבר מתים, אבל מוות טבעי: "זו פנטזיה טוטלית", אמר בהתייחסו לספרו של דני בז. לדבריו, מעולם לא שמע על ארגון בשם "הינשוף". "אם הארגון הזה היה קיים, יש להניח שהייתי שומע עליו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים