שתף קטע נבחר

הצעת חוק: נתפסת אצל זונה? תשב בכלא

עד חצי שנת מאסר ללקוחות, עם אופציה להמרת העונש בסדנה חינוכית על נזקי התופעה - זו הצעתה של ח"כ זהבה גלאון. בדיון מיוחד בכנסת יוצג סקר, לפיו 80% מהציבור לא יאהבו את זה

"המקצוע העתיק בעולם" יוביל את לקוחותיו אל מאחורי סורג ובריח - כך לפי הצעת חוק חדשה, שתוצג מחר (יום ג') בוועדת הכנסת למאבק בסחר בנשים.

 

מאחורי היוזמה עומדת יו"ר הוועדה, ח"כ זהבה גלאון (מרצ). היא מציעה

 לאסור לחלוטין קבלת שירותי מין בתשלום, ומי שיפר את החוק יסתכן בפתיחת תיק פלילי ובחצי שנת מאסר. מנגד, מי שייתפס "על חם" יוכל להמתיק את עונשו בהשתתפות בסדנה חינוכית, שבה יוכל לעמוד מקרוב על השפעותיו השליליות של ענף הזנות.   

 

ההוראה החדשה, שאותה מבקשת גלאון להוסיף לספר החוקים הישראלי, כבר קיימת בכמה מדינות בהן צרפת ושבדיה, שנציגיהן יישתתפו מחר בדיון הוועדה. גם הסניגורית הציבורית, עו"ד ענבל רובינשטיין, תשתתף בדיון ותציג את עמדתה נגד חקיקה שפוגעת בלקוחות הזנות.

 

בשיחה עם ynet אמרה גלאון כי יש לראות בלקוחות של תעשיית המין צלע שלישית, ועצם הטיפול בהם יסייע לקטול את התופעה. "זו הצעת חוק מתונה, משום שמצד אחד היא מדברת על העמדה לדין, אך מצד שני מבקשת למצוא חלופה", הסבירה גלאון. "כל גבר יוכל ללמוד מהי אחריות אישית של לקוחות תעשיית הסחר בנשים, ולהבין כי הם אלה שמניעים אותה. הם גם צריכים להבין כי אינם יכולים להתחמק מלקיחת אחריות אישית. הגיע הזמן שאנשים יבינו את משמעות המעשה כשהם הולכים לאישה שעוסקת בזנות".

 

בפני הח"כים יוצג מחר סקר מיוחד, שערכה חברת "טלסקר" בעבור מרכז המחקר והמידע

 של הכנסת. עולה ממנו כי 80 אחוז מהציבור בישראל אינם רואים בתופעת הזנות בעיה של ממש, ומתנגדים להעמדה לדין של לקוחות. לעומתם, 9 אחוזים מציעים להטיל קנס כספי, 6 אחוזים סבורים שיש מקום למאסר בפועל ללקוח, 3.6 אחוזים תומכים בעבודות שירות ו-2.1 אחוזים תומכים בפרסום שמותיהם של לקוחות בפומבי.

 

ואולם חרף הממצאים החד-משמעיים, מבהירה מנהלת מרכז המחקר, ד"ר שירלי אברמי, כי רוב הציבור סבור שהעמדה לדין של אדם ההולך לזונה תצמצם בהיקף כלשהו את התופעה.

 

 

למגיבים: סמנו תחילה אם אתם בעד הצעתה של גלאון - או נגד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
צילום אילוסטרציה
צילום: גבי מנשה
"אחריות אישית". גלאון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים