שתף קטע נבחר

שביתת המורים: ח"כים דורשים שאולמרט יתערב

חברים בוועדת החינוך של הכנסת קוראים לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להתערב אישית בפתרון המשבר במערכת החינוך. זבולון אורלב: "מקווה שאדישות ראש הממשלה לא נובעת מרצונו לדחוק מסדר היום את החקירות נגדו"

האם צריך ראש הממשלה, אהוד אולמרט, להתערב באופן אישי כדי לשים קץ לשביתות המורים העל-יסודיים והמרצים באוניברסיטאות? חברי כנסת מימין ומשמאל סבורים שהתשובה חיובית, ושואלים מדוע אינו עושה זאת כבר עכשיו.  

 

יו"ר ועדת החינוך החינוך של הכנסת, ח"כ מיכאל מלכיאור (העבודה-מימד), אמר ל-ynet: "ברור שראש הממשלה לא יכול ולא צריך להתערב בכל סכסוך עבודה ולכן יש אנשים שמוסמכים לנהל את המו"מ. מנגד - מאחר והשביתות, בעיקר שביתת המורים, הן שביתות כמעט ללא פתרון, אין ברירה: ראש הממשלה הוא ורק הוא יכול לתת את המשקל העודף לפלונטר האדיר שנוצר.

 

"כל יום שעובר עלולה להיות שפיכות דמים בגלל נוער שנמצא ברחובות. זה מצב חירום. אין ברירה אחרת. במצב שנוצר, אולמרט חייב לקחת את האחריות לידיים ולטפל בזה עד שייצא עשן לבן. הוא היה צריך לעשות את זה לפני פתיחת השביתה. ימי השביתה הם פשוט בזבוז".

 

חבר אחר בוועדת החינוך של הכנסת - יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, נחרץ יותר: "אני מקווה שאדישות ראש הממשלה וחוסר המעש שלו לא נובעים מרצונו להשאיר את שביתות המורים והמרצים בכותרות, ובכך לדחוק מסדר היום הלאומי את צרור החקירות נגדו. מצער שראש הממשלה נותן גיבוי לשרת החינוך שפילגה בין ארגוני המורים וגרמה לשביתה. האדישות וחוסר האכפתיות של ראש הממשלה גורמים להימשכות השביתה ועליו להיכנס באופן דחוף לעובי הקורה, כדי למצוא פתרון שיהיה מקובל על שני ארגוני המורים גם יחד".

 

מנגד סוברים חברים אחרים בוועדה כי אולמרט לא צריך להתערב אישית בשביתה. "אולמרט לא צריך לתפקד כגננת", אומר ח"כ זאב אלקין (קדימה). "מי שהיה אמור למנוע את המשבר הנוכחי במערכת החינוך, שהיה ידוע לכולם מראש, היא שרת החינוך. כל עיכוב בהתקדמות המו"מ הוא כישלון מוחלט ואישי שלה".

 

מ"מ יו"ר הקואליציה, ח"כ יואל חסון: "ראוי שלא ניגרר אחרי הבריונות של רן ארז שאינו מוכן לשבת עם דרגים זוטרים. על רן ארז לסיים את השביתה לאלתר ולהיכנס למו"מ מואץ עם הגורמים הרלוונטים. על ראש הממשלה להתערב בסוגיה לדעתי רק כאשר רן ארז יפסיק את השביתה. אז, אני בטוח שראש הממשלה ינחה את שר האוצר ושרת החינוך להתקדם במו"מ עם ארגון המורים ולהביא לסיום הסכסוך. חשוב להדגיש כי אסור לראש הממשלה להיכנע לגחמות של מר ארז ולהסכים לפגוש אותו רק לאחר סיום השביתה".

 

ביום שני הקרוב תעלה סיעת הליכוד בכנסת הצעת אי אמון בממשלה על רקע השביתות המתמשכות. יו"ר הסיעה, ח"כ גדעון סער: "הממשלה מגלה חידלון ומתבוננת בשביתות המתמשכות הללו כצופה אדישה, כאילו אין לה שום קשר או אחריות למתרחש, בשעה שנזקי השביתות גדלים מיום ליום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדוע אינו מתערב? אולמרט
צילום: פלאש 90
עד שייצא עשן לבן. מלכיאור
צילום: גיל יוחנן
אולמרט אדיש. אורלב
צילום: ניב קלדרון
הבריונות של רן ארז. יואל חסון
מומלצים