שתף קטע נבחר

אושר טרומית: קפצת לארץ אויב? לא תשב בכנסת

"מספיק שח"כים ערבים יורקים בפנינו ואנחנו חושבים שזה גשם", אמרה אחת מיוזמות ההצעה, אסתרינה טרטמן. טיבי: "אם אוזמן, אמשיך לנסוע". ברכה: "אם תציבו בפנינו ברירה, נשאיר לכם את הכנסת - ושייחנקו הגזענים"

אדם שיבקר במדינת אויב ללא היתר, לא יוכל להתמודד על מקום בבית המחוקקים - כך אישרה היום (ד') בקריאה טרומית מליאת הכנסת. בסיעות הערביות זעמו על אישורן של שתי הצעות החוק בנושא, כמו גם על החלטת הממשלה לתמוך בהן. 

 

יו"ר המפד"ל, זבולון אורלב, שהיה הראשון להגיש את הצעת חוק זמן קצר לאחר ש"התפוצצה" פרשת עזמי בשארה, הסביר: "ביקורים במדינות אויב מעוררים חשד למסירת מידע ביטחוני ומהווים עידוד למאבק מזוין בפעילות טרור נגד ישראל. פרשת בשארה וההתרסות של חלק מחברי הכנסת הערבים, כמו נסיעתם לסוריה ופגישתם עם ראשי החמאס - אינן בגדר חופש הדיבור, אלא עידוד מפורש למאבק מזוין במדינת ישראל ועידוד הטרור נגד אזרחיה".

 

את הצעת החוק השנייה הגישה אסתרינה טרטמן (ישראל ביתנו), שאמרה: "כמו

ברוב המדינות הערביות המתוקנות, גם ישראל צריכה לאסור זכות בחירה לאזרח שמבקר במדינות אויב ללא אישור ובניגוד לחוקי המדינה ותומך באויבנו. הגיע הזמן שישראל תפקח את העיניים. מספיק שחברי כנסת ערבים יורקים בפנינו - ואנחנו חושבים שזה גשם".

 

מוחמד ברכה (חד"ש) משוכנע שמדובר בהצעת חוק גזענית: "מצעד התועבה של אישור חוקים גזעניים בכנסת הגיע לאחד משיאיו עם אישור חוק זה בהסכמת הקואליציה. לכל המסיתים והגזעניים אנו אומרים: אם תעמוד בפנינו הברירה להתנתק מעמנו, מההיסטוריה שלנו, ולהיות בכנסת - אנחנו משאירים לכם את הכנסת, ושייחנקו כל הגזענים".

 

"הכנסת שטופת גזענות", הגיב אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל). "ח"כים מושחתים רוצים כנסת ללא ערבים, פניה של הכנסת כפני אסתרינה: זו כנַסת-רינה. אם אוזמן בקרוב, אסע למרות החוק. אני סבור שאדם, שעובר על חוק לא צודק, או שמצפונו בלתי שלם איתו - ומוכן לקבל עליו את העונש ואף להיכלא בשל כך, במטרה להעלות את המועדות לאי-צדק - הרי שהוא מבטא דווקא את כבודו לערכים הנשגבים ביותר". עמיתו לסיעה, טאלב א-סנע, סיכם: "מדובר בהצעת חוק חשוכה, המהווה רדיפה פוליטית ומראה לאיזו תת-רמה הידרדרה הכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עידוד הטרור: אורלב
צילום: ניב קלדרון
הטריגר: בשארה
צילום: איי אף פי
מומלצים