שתף קטע נבחר

בשארה: "הופתעתי מהחקירה; אתפטר מהכנסת"

יו"ר סיעת בל"ד העניק ראיון לרשת "אל-ג'זירה" ממקום מושבו בקטאר. הוא סיפק פרטים מועטים על חקירתו במשטרה שהותרה לפרסום היום, הודיע כי יתפטר אך טרם החליט על תאריך והוסיף כי כבר קיבל הצעות עבודה בחו"ל

יו"ר בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, העניק הערב (א') ראיון בשידור ישיר לרשת החדשות הקטארית, "אל-ג'זירה". בראיון הגיב בשארה על החלטת בית המשפט שהתיר לפרסם היום את דבר קיומה של חקירה משטרתית נגדו ואמר: "ישנו צו איסור פרסום ומצד שני ישנן כל הזמן הדלפות. הופתעתי בעת שהותי בחו"ל מההיסטריה וההסתה חסרת התקדים נגדי".

  

הראיון, שנערך בדוחא בירת קטאר, שם קץ לאיפול סביב מקום הימצאו של בשארה. חבר הכנסת טען כי בשנת 2000 השתרשה תפישה בישראל לפיה מפלגת בל"ד הקצינה. בשארה שלל את הגישה הזאת ואמר כי "מי שהקצין זו החברה היהודית". לדבריו, "אנחנו בני הארץ האמיתיים ולא מקבלים את ההנחה שמי שהם אויבי המדינה הם אויבינו והם רואים בזה כעבירה".

 

על חקירתו במשטרה סיפר בשארה: "נחקרתי. שמעתי במה אני חשוד, הופתעתי ונתתי את התשובות שלי". בשארה טוען כי מדובר ב"מסע מתוכנן ומתוזמר" נגדו: "היקפו של המסע הזה מעלה שאלות לגבי מה שהוכן מראש ולגבי חוקי המשחק".

 

כאשר נשאל שוב האם בכוונתו להתפטר מהכנסת ולעזוב את ישראל אמר בשארה כי הגיע לשלב שבו הוא מרגיש שמיצה את פעילותו הפרלמנטרית. "פורסם שאני מתכוון להתפטר בגלל החקירה, אבל ההיפך הוא הנכון. חשבתי להתפטר לפני כן אבל החקירה גרמה לי לשקול זאת מחדש. בימים אלה אני שוקל מתי וכיצד בכוונתי להתפטר. אינני משנה את החלטתי העקרונית להתפטר, אבל טרם קיבלתי את ההחלטה לגבי העיתוי", אמר.

 

ח"כ בשארה טען בראיון שיציאתו לחו"ל היתה מתוכננת מראש וכי לא הגיע להחלטה שלא לחזור לארץ. "אני שוקל את האפשרויות, וכמובן שיש לי הצעות עבודה מחו"ל", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ בשארה. הצעות עבודה בחו"ל
צילום: איי אף פי
מומלצים