שתף קטע נבחר

ביקור חולים עבר לידיו של ארקדי גאידמק

בחצות עברה הבעלות בבית החולים הירושלמי הוותיק לידיו של ארקדי גאידמק. במקביל, יימשך המו"מ בין גאידמק לעובדים על תנאי העסקתם. עמותה ציבורית בראשות הרב דוד זילברשלג תנהל את בית החולים

אמש בחצות עברה הבעלות על בית החולים ביקור חולים בירושלים לידיו של המיליארדר ארקדי גאידמק. בכך באה לסיומה התמודדות ארוכה ומתוקשרת לרכישת הבעלות בבית החולים הוותיק, שהיה בבעלות משפחת פרוש.

 

גאידמק הודיע כי יעביר את הנכסים לניהולה של עמותה ציבורית שתיקרא "בית החולים ביקור חולים בירושלים" בראשותו של הרב דוד זילברשלג.

 

בהחלטתו מאתמול ציין השופט יוסף שפירא כי יעביר את הבעלות בטרם הסתיים המשא ומתן בין העובדים לגאידמק בנוגע לזכויותיהם מכיוון שהוא מבקש לאפשר מעבר חלק של ניהול בית החולים בין המפרק לרוכש, ועל מנת למנוע מעבר של בית החולים למתכונת חירום בדרך לסגירתו.

 

אגב המחלוקת  סביב תנאי ההעסקה ביטל בית המשפט בשבוע שעבר את סכסוף העבודה במקום ומנע את השבתת בית החולים.

 

בימים הקרובים צפויים הצדדים להמשיך ולנהל משא ומתן בנוגע לתנאי ההעסקה ובינתיים יפעל בית החולים באותה מתכונת בה פעל עד היום, כאשר כל אחד מהצדדים התחייב שלא לנקוט בצעדים חד צדדיים.

 

הצעת הרכש הזוכה של גאידמק התייחסה להפעלת בית החולים ל-5 שנים לפחות, והוא הצהיר כי ימשיך להפעיל את בית החולים למשך 5 שנים נוספות.

 

לאחר שגם לב לבייב הצטרף להתמודדות על הבעלות בבית החולים שיפר גאידמק את הצעתו הכספית והוא ישלם 32 מיליון דולר בתוספת של 3 מיליון דולר (במקום 2 מיליון דולר) במקרה שיבוטל ההקדש הקיים עליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארקדי גאידמק
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים