שתף קטע נבחר

בית המשפט אישר את מכירת "ביקור חולים" לגאידמק

גאידמק ישלם 32 מיליון דולר עבור בית החולים, בתוספת של 3 מיליון דולר במקרה שיבוטל ההקדש הקיים עליו, ויפעילו 5 שנים לפחות

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר זה עתה את מכירת בית החולים ביקור חולים לארקדי גאידמק, כך נודע ל-ynet. את גאידמק יצגו בהליך עורכי הדין גלילה ואלון הורנשטיין. גאידמק ישלם 32 מיליון דולר עבור בית החולים, בתוספת של 3 מיליון דולר במקרה שיבוטל ההקדש הקיים עליו.

 

הצעת הרכש של גאידמק מתייחסת להפעלת בית החולים ל-5 שנים לפחות, כאשר גאידמק הצהיר כי ימשיך להפעיל את בית החולים למשך 5 שנים נוספות.

 

בהתייחס להצעתו של גאידמק אמר בית המשפט: "משפרסם המפרק את המודעות בדבר מכירת בית החולים, לא התקבלו הצעות מתאימות, והיה צורך, בהמשך, לפרסם מודעה חדשה במתכונת שונה וכך נעשה. ההצעה האחרונה של גאידמק הינה ההצעה הטובה ביותר שהוגשה".

 

בהחלטתו, חלק השופט יוסף שפירא שבחים למפרק בית החולים, ולצוותו שאישרו בתקופת הפרוק את הפעלת בית החולים תוך איזון תפעולי במחלקות מסויימות אף בתפוקה גבוה יותר מזו שנרשמה ערב הפרוק.

 

בתחילת השבוע, הודיע השופט יוסף שפירא כי בכוונתו לאשר את הסכם המסגרת למכירת בית החולים ולדון בהמשך בתנאי העסקה הספציפיים. פיצול ההחלטות בנושא מכירת בית החולים, במסגרתו אושר הסכם המסגרת היום, התבקש לאחר שביטוח האחריות המקצועית של עובדי בית החולים הגיע לסיומו, וללא החלטה על זהות הרוכש התקשה בית החולים לאתר חברת ביטוח שתסכים לבטח את עובדיו נגד סיכונים מקצועיים.

 

בעיה נוספת איתה ייאלץ להתמודד השופט שפירא בהמשך נוגעת להיעדר כיסוי ביטוחי לכל התביעות העתידיות שעלולות להיות מוגשות נגד בית החולים. דיון בעניין זה יתקיים בימים הקרובים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארקדי גאידמק
צילום: דנה קופל
מומלצים