שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משעל: אנאפוליס - חיפוי אמריקני לפעולה באיראן
  ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר בכינוס בדמשק כי ועידת אנאפוליס נועדה לטשטש את ההכנות של ארה"ב למלחמה באיראן, בסוריה ובלבנון: "אמריקה מסיחה את דעתנו במשחק בדוי, בעוד היא מתכוננת למשחק האמיתי". משעל הזהיר את הנציגים הפלסטינים לוועידה מפני ויתורים לישראל
  ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, התייחס בצהריים (ב') בביטול לוועידת השלום המתוכננת באנאפוליס ואמר שמטרתה היא להסיח את מדינות האזור, בעוד וושינגטון מתכוננת למלחמה נגד איראן.

    

  "ארצות הברית מכינה את הקרקע ומסתירה מלחמה אמריקנית באזור", אמר משעל בכינוס עם אינטלקטואלים פלסטינים בדמשק. "ישנן הכנות למתקפה נגד איראן, שעשויה לחול גם על גורמים נוספים - סוריה, לבנון והחיזבאללה. אמריקה מסיחה את דעתנו במשחק בדוי, בעוד היא מתכוננת למשחק האמיתי".

   

  משעל הזהיר בנוסף את המנהיגות הפלסטינית והערבית מפני ויתורים לישראל במהלך הוועידה. הוא טען כי בעוד הפלסטינים מפולגים, "איש אינו מורשה להמשיך במו"מ כפי ראות עיניו. איש אינו מורשה לוותר על שטחים, להחליפם או לוותר על זכות השיבה".

   

  במקביל לדברים אלה, נפגשה מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, עם הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן) ברמאללה. בתום פגישתם אמר אבו מאזן כי כמו ראש הממשלה אולמרט, גם הוא סבור שישנה הזדמנות אמיתית לשלום בין הצדדים וקיים סיכוי להצלחת המשא ומתן המדיני ולהקמת מדינה פלסטינית.

    

  נשיא הרשות סיפר כי התעודד מהצהרת אולמרט כי "יש פרטנר" והביע את הערכתו למחוייבות הממשל האמריקני להשגת שלום לפני תום כהונתו של הנשיא בוש. אבו מאזן הדגיש, לדבריו, בפני מזכירת המדינה את הצורך שישראל תפסיק את המדיניות של יצירת עובדות בשטח, את הפעילות בהתנחלויות, את המשך בניית הגדר. עוד הוסיף כי יש לפעול להחזרת המצב בשטח לזה שקדם ל-28 בספטמבר 2000, מועד פרוץ האינתיפאדה.

   

  ארגונים רבים המתנגדים למהלך המתוכנן באנאפוליס פועלים מהבירה הסורית. השלטונות בדמשק הודיעו בסוף השבוע האחרון כי בכוונתם לבטל כנס של הפלגים הפלסטינים שהיה אמור להתקיים בדמשק במקביל לוועידה.

   

  הכינוס בדמשק היה אמור להוות אלטרנטיבה לאבו מאזן ולמדיניותו והיו אמורים לקחת בו חלק ארגונים פלסטינים רבים. חלק ממשתתפיו אף התכוונו לבחור בו הנהגה פלסטינית אלטרנטיבית לאבו מאזן ולמוסדות אש"ף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים