שתף קטע נבחר

צו מניעה אוסר על HOT לשווק חבילת גלישה עם נטוויז'ן

בזק בינלאומי פנתה לבית המשפט וטענה כי HOT מפלה אותה לרעה ולא מאפשרת לה להציע חבילות גלישה משותפות במהירות 7 מגה. HOT: הפנייה לבית המשפט תמוהה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ד') צו מניעה זמני האוסר על חברת הכבלים HOT וחברת נטוויז'ן לשווק חבילת אינטרנט משותפת (Bundle) במהירות שבעה מגהביט. הצו יהיה תקף עד אשר תתקבל החלטה אחרת.

 

בשבוע שעבר החלה HOT בשיווק חבילות גלישה במהירות 7 מגהביט בתשתית כבלים, אך מחייבת גם חיבור לספקית. ספקית האינטרנט בזק בינלאומי טוענת בבקשה לצו, כי HOT מונעת ממנה להציע חבילה משותפת כזאת, ובכך מעניקה יתרון לא הוגן לחברת נטוויז'ן, שכבר החלה לשווק חבילות כאלה.

 

חברת בזק בינלאומי, הנמצאת בבעלות מלאה של בזק, המצוייה בתחרות ישירה מול HOT בשירותי תשתית לאינטרנט וטלפוניה. בבקשה לצו נכתב כי כי "התנהגותה של HOT נגועה בחוסר תום לב".  בזק בינלאומי מציינת בבקשה לצו כי פנתה ל-HOT וביקשה להעניק לה את אותם תנאים שהיא מעניקה לנטוויז'ן, אך נענתה שתוכל לקבל זאת רק כעבור מספר שבועות. "בשוק אגרסיבי ותחרותי כמו שוק התקשורת", ציינו בבקשה לצו, "משול פרק זמן של מספר שבועות 'לנצח', הוא מאפשר למתחרה שלו ניתנה העדיפות – בענייננו נטוויז'ן- לבסס מעמד יציב ומוצק מול מתחריו"

 

לא הפעם הראשונה

זו אינה הפעם הראשונה שבזק בינלאומי טוענת לאפליה מצד HOT. בחודש יולי הגישה בזק בינלאומי תביעה נגד HOT בטענה שהפלתה אותה לרעה בשיווק חבילות משותפות של קצב העלאה (Upload) מוגדל, וגרמה לה בכך הפסדים בסך 23 מיליון שקלים.

 

במאי 2006, החלה HOT להציע חבילות חיבור מוזלות עם קצב העלאה (upload) מוגדל בשיתוף עם ספקיות האינטרנט 013 ברק, נטוויז'ן (שהתאחדו מאז), ואינטרנט זהב. מי שנשארה מבחוץ היא בזק בינלאומי, שיכולה הייתה להציע ללקוחותיה חבילות דומות באמצעות תשתית ה-ADSL של בזק בלבד.

 

בתביעה שעדיין נידונה בבית המשפט, טענה בזק בינלאומי כי HOT מנעה ממנוייה את אפשרות הבחירה בבזק בינלאומי כספקית אינטרנט, הפלתה אותה לרעה וסירבה לכל שיתוף פעולה. מנגד, ב-HOT  אמרו אז כי התביעה קנטרנית וחסרת בסיס.

 

מחברת HOT נמסר בתגובה לצו הנוכחי: "תמוהה בעינינו פנייתה של בזק בינלאומי לבית המשפט היות ועם פנייתם אלינו הודענו להם כי התחלנו בהליך החיבור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בזק בינלאומי נגד הוט
צילום: index open
מומלצים