שתף קטע נבחר

הערכה באוצר: שביתת המורים תימשך עוד חודש

נציג האוצר למשא ומתן עם המורים תקף את יו"ר הארגון, רן ארז, ואמר כי הוא "מסונוור מהמצלמות ולא משקיע במשא ומתן". ארז מצדו, הגיב בביטול להצהרות שנחשפו ב-ynet על הכוונה לבטל את בגרויות החורף: "הן לא תורמות למערכת החינוך"

שביתת המורים העל-יסודיים תימשך עוד כחודש - כך העריכו אמש (יום ב') גורמים במשרד האוצר. לדברי הממונה על השכר באוצר, אלי כהן, נציג המשרד במשא ומתן עם המורים - יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, הפך את השביתה למטרה במקום לאמצעי. כהן אמר כי ארז "מסונוור מהמצלמות ומאור הזרקורים ולא משקיע באמת במשא ומתן".

 

לדבריו, ארז "מתעסק בעיקר בכנסים ובהפגנות ורק כשאין אותן הוא מואיל בטובו להתפנות ולדבר אתנו". במשרד האוצר זעמו שלשום על המורים שביטלו, לטענתם מפגש משא ומתן שנקבע לשעות הבוקר

ודחו את הצעות הפשרה. בתגובה אמר אתמול ארז, כי "לא נקבעה כל פגישה".

 

גם בארגון המורים לא חסכו בביקורת והאשימו את שרת החינוך, יולי תמיר, כי שיתפה את מועצת התלמידים הארצית בפרטי המשא ומתן עם המורים וכי היא מעבירה למועצה הצעות פשרה שלא הועברו לארגון. "השרה עברה את גבול", נכתב בהודעת הארגון.

 

מוקדם יותר קרא יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר, אריה לוקר, לבטל את מבחני הבגרות במועד החורף, בשל השביתה הנמשכת בבתי הספר העל-יסודיים. "אין זמן ללמד אותם אז אין טעם להגיש למועד חורף", כתב לוקר במכתבו למנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי. דבר המכתב פורסם לראשונה ב-ynet.

 

רן ארז: ממילא התכוונו לבטל את בגרויות החורף

יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, רן ארז, לא התרגש מההצהרות על הכוונה לבטל את מבחני בגרות החורף שאמורים להתקיים בינואר. לדבריו, תיכנן משרד החינוך לבטל את הבגרויות בכל מקרה. "ביטול הבגרויות כלל לא קשור לשביתה שלנו", אמר, "לאחרונה נפגשתי עם מנכ"לית משרד החינוך שביקשה מאתנו לעזור להם לבטל את הבגרויות על-ידי כתיבת מכתב בקשה ואנחנו הסכמנו".

 

ארז טוען כי בגרויות החורף אינן תורמות למערכת החינוך. לדבריו, "סוף סוף משרד החינוך עושה דבר

 חשוב ומבטל את בגרויות החורף, רעה חולה מימי לימור לבנת". ארז מסביר, כי בגרויות החורף "נועדו להעלות בצורה מלאכותית את אחוז ההצלחה בבחינות הבגרות. כתוצאה מכך שנת הלימודים הפכה להיות למעשה סמסטריאלית ובית הספר הפך לבית חרושת לציונים".

 

לדבריו, "במצב שבו יש בגרות חורף, בגרות קיץ ומועדי ב', התלמידים לומדים רק לבחינות. גם המורים וגם המנהלים לא אהבו את זה. למשרד החינוך יש אינטרס לבטל את בחינות הבגרות מאחר שהן עולות לו הרבה כסף ולנו כמחנכים יש אינטרס לבטל את הבחינות כי בית הספר הפסיק לחנך והפך רק לבית חרושת לציונים. בחינות הבגרות הורסות את מערכת החינוך ואת בית הספר".


פורסם לראשונה 12/11/2007 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז. גם הוא לא מתרגש
צילום: גיל יוחנן
כהן. "ארז מסונוור"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים