שתף קטע נבחר

קמפיין לעולי רוסיה: ליברמן מעדיף כיסא על ערכים

בקמפיין חוצות, שעליו חתומים 70 עולים, מואשם השר ליברמן כי הוא מוותר על ערכיו, ומעדיף לשמור על כסאו סביב שולחן הממשלה. במקביל, קראו מארגני הקמפיין לשר לפרוש מהממשלה

עולים נגד ליברמן: קבוצה של כ-70 עולים ממדינות חבר-העמים, המוכרים בקהילת דוברי הרוסית, פרסמו בסוף השבוע מודעות ענק ברחבי הארץ נגד השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן.

 

אין זו הפעם הראשונה שהקבוצה הזו תוקפת את ליברמן בפומבי, וקמפיין דומה מתנהל גם באתרי אינטרנט ובעיתונים בשפה הרוסית. ליברמן מואשם בקמפיין כי הוא מוותר על ערכיו, ומעדיף לשמור על כסאו סביב שולחן הממשלה.


הקמפיין נגד ליברמן

 

לאחר שהחל הקמפיין באינטרנט, פנו בישראל ביתנו למשטרה, בדרישה לבדוק מי עומד מאחורי הקמפיין ומי מממן אותו. הערב (שבת), סירבו בישראל ביתנו להגיב להעברת הקמפיין לשפה העברית.

 

בדיקה של ynet עם גורמים המעורים בקרב העולים מחבר-העמים בישראל, מגלה כי מתוך רשימת ה-70, רק כמה מהחותמים מוכרים באמת בציבור הרוסי, חלקם מזוהים עם הימין הקיצוני, ואילו אחרים חברו לליכוד, ולכן הם תוקפים את ליברמן. עם זאת, הקמפיין מעורר עניין בקרב דוברי הרוסית.

 

כעת, הקמפיין עובר לשלטי חוצות, ובסוף השבוע הופיעה תמונתו של ליברמן בכ-17 מוקדים בהם ישנו ריכוז גבוה של דוברי רוסית. בין היתר נתלו שלטים בשפה הרוסית באשקלון, בחולון, בחיפה, בפתח תקווה ובראשון לציון. מי שעומד מאחורי הקמפיין טוען כי בימים הקרובים יוצבו שלטים ב-28 מוקדים נוספים, כולל תל אביב וירושלים, והשלטים יתורגמו גם לעברית.

 

עצומה לשר: תפרוש

במקביל, שיגרו האחראים על הקמפיין עצומה לשר ליברמן, בה קראו לו לעזוב את הממשלה. במכתב נכתב בין היתר "בראשות מדינת ישראל כיום עומדת ממשלה שלא יכלה להגן אל אזרחיה, לא בצפון ולא בדרום הארץ. בראשה עומד אדם, שקוע בשחיתויות ונתמך על-ידי רק 2-3 אחוזי האוכלוסייה. אתם מנחמים את עצמכם שבאנאפוליס לא יחתמו על שום הסכמה. אך אפילו ההצהרות הכלליות אותן יצהיר אולמרט בוועידה יחייבו את ישראל. הן תישארנה בתודעה בינלאומית כוויתורים שכבר נעשו, שכתמורה עליהם לא נקבל מאום מלבד דרישות לוויתורים חדשים.

 

"יציאתכם מהקואליציה תוכל לעצור את אולמרט. היום הוא תלוי בכם ולא אתם תלויים בו. מחר תעמדו לבחירה בכם מחדש אשר תהיה תלויה באזרחים מן השורה שלא ישכחו לכם את חוסר מעש של היום".

 

ד"ר זאב וולפסון, ממארגני העצומה, מסביר: "כל מה שרצינו להגיד, כתבנו ורשמנו. ליברמן מעניין אותו הכסא שלו. הביטחון וירושלים לא מעניינים אותם. זו דיעה של הרבה אנשים. אני מקבל הרבה אנשים, שרוצים לתמוך ולהצטרף. הם רוצים להוסיף את השם שלהם לקבוצה הזו. ליברמן מבלבל כל הזמן את הקהל עם הבטחות חברתיות ועם הבטחות מדיניות. הם הבטיחו לעזור לאנשים, ולא הצליחו". ד"ר וולפסון טוען כי בכמה מן העיתונים בשפה הרוסית, וכן בכמה אתרים, מסרבים לפרסם את העצומה, ולכן הוחלט לפתוח בקמפיין חוצות. "די לנו מההבטחות של ליברמן", הוא אומר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. קמפיין נגדו
צילום: ודים דניאל
מומלצים