שתף קטע נבחר

חשד: חוסה תקף חוסה אחר - וגרם למותו

מטופל בבית החולים "שער מנשה" בפרדס חנה, תקף על-פי החשד חוסה אחר, וגרם לאישפוזו במצב של מוות קליני. מאוחר יותר נפטר החוסה המותקף. בדיקת המקרה העלתה כי החוסה התוקף אושפז במקום על-פי צו בית משפט, בגין עבירות אלימות

מי שומר על החוסים? חוסה בבית החולים לבריאות הנפש "שער מנשה", נעצר בחשד כי חנק חוסה אחר וגרם לו למותו. החשוד מאושפז על פי צו בית משפט על עבירות אלימות. מעצרו הוארך ב-15 יום.

 

אתמול (שבת) בשעות הערב התפתח ויכוח בין שני חוסים בבית החולים, הסמוך לפרדס חנה. במהלך הויכוח החל אחד מהם, בן 36, לתקוף את השני, בן 67, ותוך שכך חנק אותו באמצעות מגבת. כתוצאה מהתקיפה איבד החוסה המותקף את הכרתו והובהל לבית חולים הלל יפה בחדרה, שם אושפז במצב קשה והרופאים הכריזו כי הוא נתון במוות קליני. כמה שעות לאחר מכן, נפטר החוסה בבית החולים.

  

בעקבות האירוע נפתחה חקירה במשטרת חדרה. בבדיקה התברר כי החשוד בתקיפה מאושפז בבית חולים על-פי צו בית משפט, לאחר שלא נמצא כשיר לעמוד לדין על עבירות אלימות בהן נחשד. חוקרי המשטרה גבו עדויות בבית החולים ומהחשוד עצמו.

 

מ"מ מפקד משטרת חדרה, סנ"צ אלי קריספיל, מסר בעקבות המקרה כי הרקע לאירוע התקיפה עדיין לא ברור וכי הפרשה נמצאת בחקירה.


 

דובר בית החולים שער מנשה, שלמה קגסקי, מסר ל-ynet כי שני החוסים היו מאושפזים במחלקה המשפטית של בית החולים, שהינה המחלקה היחידה בארץ בה מאושפזים חולים מסוכנים ואלימים.

 

לדבריו, רמת הביטחון במחלקה היא מירבית. "בעקבות האירוע הוקמה ועדת בדיקה שבודקת את הנסיבות ואת האירוע עצמו", הוסיף.

 

בית החולים "שער מנשה" עלה בסוף השבוע שעבר לכותרות, בעקבות בריחתו מהמקום של חוסה שאושפז במקום על-פי צו בית משפט, בעקבות התנהגות אלימה. בסופו של דבר הוא נתפס על-ידי שוטרים מתחנת עפולה וחדרה, והוחזר אל בית החולים.

 

מעצרו של החשוד בתקיפה הוארך כאמור בבית משפט השלום בחדרה ב- 15 יום, לצורך המשך חקירה.


פורסם לראשונה 18/11/2007 12:26

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
חניקה באמצעות מגבת. אילוסטרציה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים