שתף קטע נבחר

נתניהו על אנאפוליס: הממשלה גורמת נזק

יו"ר האופוזיציה תקף בחריפות את ראש הממשלה וממשלתו, לקראת צאת הצמרת לוועידה באנאפוליס. "הבעיה היא לא אם לנסוע או לא לנסוע לאנאפוליס אלא מה לעשות שם", אמר. נתניהו הזהיר כי ישראל לא עומדת באף אחד מהתנאים שהציבה לקראת הוועידה. ח"כ סער: "ייבוש ההתנחלויות הוא מעשה אנטי ציוני, מסמך אנאפוליס יהיה בכייה לדורות"

"נצטרך לפעול הרבה כדי לתקן את הנזק שהממשלה הזאת עושה". כך האשים בצהריים (יום ב') יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, בדברים שנשא בישיבת סיעת הליכוד, תוך שהוא מתייחס למועד המתקרב של ועידת אנאפוליס. "הבעיה היא לא אם לנסוע או לא לנסוע לאנאפוליס אלא מה לעשות שם", אמר. "ישראל מוותרת בלי לקבל תמורה".

 

"אין לנו פרטנר, אנו רוצים הדדיות, אנו רוצים בטחון. אף אחד מהתנאים האלה לא מתקיים באנאפוליס

אבל אלה התנאים שידריכו אותנו כפי שהדריכו את מנחם בגין לפני 30 שנה", הוסיף נתניהו.

 

נתניהו טען בדבריו כי ישראל לא עומדת באף אחת מעמדותיה - ואפילו אינה מקבלת הכרה כמדינה יהודית. "הציבור רוצה שלום שפוי, ולא שלום הזוי. ראש הממשלה צריך לדעת לשאת ולתת על העקרונות החשובים ובראשם הביטחון. אנו נחזור להנהיג את המדינה ונחזיר את עקרונות הבטחון וההדדיות למו"מ עם שכנינו", אמר.

 

גם יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, תקף את הממשלה ואת ראש הממשלה ואמר: "המחשבה ששחרור אסירים ייצור תנאים לשלום, הופרכה אינספור פעמים".

 

סער האשים כי "המהלכים שנועדו לייבש ישובים וערים ביהודה ושומרון, ונועדו להתנכל לכל ישוב לרבות ערים מעבר לקו הירוק - זה אכזרי, ואנטי ציוני". עוד אמר סער: "הדבר השלישי המסוכן הוא ניסיון לעקוף את הקשיים הפוליטיים שבהם נתקל ראש הממשלה בתוך הקואליציה שלו באמצעות מסמך אמריקני באנאפוליס. המסמך הזה יהווה בכייה לדורות".

 

הממשלה אישרה שחרור מאות אסירים

דבריו של יו"ר האופוזיציה נאמרו זמן קצר לאחר שהממשלה אישרה את שחרורם של 441 אסירים פלסטינים. מדובר במחווה שנועדה לחזק את הנשיא הפלסטיני לקראת הוועידה. שישה שרים - שלושה שרי ש"ס, שני שרי ישראל ביתנו והשר מופז - הצביעו נגדה. בלשכת אולמרט אמרו כי הדבר לא יפגע בשחרור גלעד שליט כיוון שאין מדובר באסירים שהחמאס דרש.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר בישיבת הממשלה כי "במפת הדרכים יש התחייבויות מפורשות שישראל לא תבנה התנחלויות חדשות וישובים חדשים ביהודה ובשומרון, ושלא נפקיע קרקעות באזור יהודה ושומרון. אנחנו נצטרך לקיים את ההתחייבויות הללו".

 

גם נושא פינוי המאחזים עלה לדיון בממשלה ואולמרט אמר לשרים כי "אי אפשר לחזור ולומר שמפת הדרכים היא נכס אסטרטגי לישראל" ובמקביל "להתעלם מההתחייבויות שלנו". אולמרט אמר כי מדובר בהחלטות לא פשוטות עבור הממשלה, אך הוסיף כי ייושמו רק לאחר המשא ומתן, "ובמקביל ליישום ההתחייבויות למלחמה בטרור על ידי הפלסטינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתקפה. נתניהו
צילום: ירון ברנר
בכייה לדורות. סער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים