שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לקראת אנאפוליס: רמון ולבני התכתשו בממשלה

  המשנה לראש הממשלה, רמון, תקף את שרת החוץ על שאמרה כי "לא מתחילים משחק שש בש במכות". לבני תקפה בתגובה את הוויתורים שרמון מוכן לעשות בסוגיית מזרח ירושלים

  עימות פרץ בין ממלאת מקום ראש הממשלה, ציפי לבני, למשנה לראש הממשלה חיים רמון במהלך ישיבת הממשלה שעסקה באנאפוליס. השר רמון תקף את לבני על שיטת "המכות" שבה היא מנהלת את המשא ומתן. לבני הגיבה: "לוותר על נכסים של ישראל זה כמו לזרוק מפתחות, לעצום עיניים, להסיר אחריות ולצאת מהחדר".

   

  במהלך הדיון בממשלה אמר רמון ללבני: "שמעתי את השיחה שלך בעניין השש-בש והמכות (לבני אמרה: "לא מתחילים משחק שש-בש במכות" - ר.ס.) זה לא מכות - זה ניסיון להגיע להבנה. אם מישהו תופס משא ומתן כמכות, הוא לא יגיע להסכמות. משא ומתן זה ניסיון לראות את המשותף", אמר רמון.

     

  עוד אמר רמון, בהתייחסו לסוגיית הוויתורים עליהם הוא ממליץ, כדי לקדם את המשא ומתן: "אנו אומרים שהשכונות הערביות לא יהיו בריבונות ישראל. זה לתת זה? זה להיפטר. אנו משקיעים עכשיו 80 מליון שקל במוסדות חינוך מעבר לקו הירוק, כמו הכפר עקב ומחנה הפליטים שועפט. כמעט העבירו גם את ג'אבל מוכבר וצור באהר".

   

  "מה המקומות האלה תורמים לחיזוקה של ירושלים?" תמה רמון. "ה-100 אלף איש האלה מאיימים על ירושלים כבעלת רוב יהודי. הם גורמים לנו צרות צרורות, עולים לנו הון תועפות ובסוף כולנו רוצים שהם לא יהיו חלק ממדינת ישראל. זה שסיפחנו 28 כפרים ערבים אחרי ששת הימים ומשחנו אותם בשמן המשחה של קדושת ירושלים והפכנו אותם למקדש, זה לא רציני" אמר.

   

  כשקיבלה את רשות הדיבור אמרה לבני לרמון: "מי שנכנס לחדר המשא ומתן בשם ישראל,

  צריך לייצג את האינטרסים של המדינה. הוא לא צריך להציג את הנכסים שלנו במשא ומתן - כנטל, כמשהו שרוצים להיפטר ממנו".

   

  לבני אמרה לרמון כי "לא צריך לזרוק את המפתח לצד השני, לעצום עיניים ולקוות שיהיה בסדר. זה לא אחראי. נוצרה בעיה, כי היה מי שיצר את הרושם", עקצה לבני את רמון, "לכאורה בשם ישראל, שהפלסטינים יקבלו מראש נכסים שלא יכלה לתת".

   

  לבני סיכמה את טיעוניה ואמרה כי "כבר ראינו מצב שציפיות גבוהות שלווו בהעדר הסכמות - דווקא הן הובילו לאלימות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. שיטת המכות?
  צילום: דניאל בר און- ג'יני
  צילום: חיים צח
  רמון. עצימת עיניים?
  צילום: חיים צח
  מומלצים