שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מזון "Crok Crok Mix" חשוד כרעיל לבע"ח

  בבדיקות שנערכו על ידי משרד החקלאות נבדק המוצר "Crok Crok Mix" מתוצרת חברת "Dalquim" בברזיל, נתגלו ריכוזים חריגים של חומר רעיל. משרד החקלאות: "החומר מסוכן ליונקים. יש להפסיק להאכיל את חיות המחמד במוצרים עד לתום הבדיקה". היבואן בתגובה: "ייבוא המזון החשוד הופסק לפני מספר חודשים והיום יבדקו במעבדה כל המוצרים המיובאים לישראל"

  משרד החקלאות פירסם אמש (ג') אזהרה לציבור בעלי חיות המחמד (כלבים וחתולים) מפני רכישת מזון מתוצרת "Crok Crok Mix" המיובא לישראל. במסגרת בדיקות פיקוח על מזונות המיועדים לחיות מחמד הנערכות על ידי השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות נבדק המוצר "Crok Crok Mix" מתוצרת חברת ""Dalquim" בברזיל.
   
  לדברי המשרד, "המזון הנגוע הגיע לבדיקה במשרד החקלאות בעקבות תמותה לא מוסברת של כלב אחד בבאר שבע, לאחר שהבעלים הביאו את המזון שהוא אכל לביה"ח הווטרינרי בבאר שבע והוא הועבר למשרד החקלאות לבדיקה. המזון הגיע ללא אריזה, ובעקבות הממצאים החריגים של הרעל, נבדקו מוצרים נוספים של אותה חברה", אומרים גורמים במשרד החקלאות. "בשתי סדרות כאמור נמצא נתגלה אפלאטוקסין בריכוז של 197 חלקים לביליון (ח"ב) בסדרת יצור 032/07 ורמה של 26 ח"ב בסדרה 012/07. אפלאטוקסין הינו רעל מסוכן ליונקים ורמתו המותרת במזונות הינה עד 20 ח"ב".
   


  המוצרים החשודים כרעילים לחיות המחמד (צילום: מתוך אתר החברה)
   
  לאור תוצאות הבדיקה, החליטו השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות לבטל את היתר השיווק והסחר של יבואן המוצר, "שמעון בזדטני". בעקבות ביטול ההיתר, הונחה היבואן לאסוף את חמשת המוצרים המיובאים לישראל, המיוצרים על ידי חברת "Dalquim" מברזיל, המכילים דגנים.
   
  רשימת המוצרים המיובאים לישראל
   

  • Pro Omega Life Puppy
  • Pro Omega Life Adult
  • Multi Raca
  • Crok Crok Mix
  • Dal Cat Mix

   

  היבואן שמעון בזדטני מאשר בשיחה עם ynet כי המוצרים ברשימה מיובאים על ידו באופן שוטף לישראל. "מעולם לא היתה בעיה עם המוצרים הללו והם לא נבדקו עד לרגע התלונה במעבדות משרד החקלאות או בכל מעבדה אחרת. משרד החקלאות יצר עימי קשר ביום ראשון בדבר בעייתיות במוצר "Crok Crok Mix", למרות שלא היה ידוע לי על קיומה". הוא אומר.

   

  "המזון המדובר הוא מזון יבש לכלבים בשק במשקל 25 ק"ג ולא נבדק פיזית במעבדה. בכוונתי לקחת היום (ד') את חמשת המוצרים למעבדת "אמינולב" כדי לבדוק אותם על חשבוני".

   

  עוד מסר בזדטני כי "המזון של הכלבים יובא בכמות קטנה מאוד לארץ ובחודשים האחרונים הופסק היבוא לישראל. במידה ויש לקוחות שרכשו את המזון אני ממליץ להם לפנות לחנויות מהן הם רכשו אותו או לפנות לטלפון: 050-5724828".

   

  ממשרד החקלאות הבהירו כי "במידה ובעלי חיות המחמד רכשו את אחד מחמשת המוצרים, יש להפסיק להאכיל את חיות המחמד במוצרים עד לתום הבדיקה".


  פורסם לראשונה 20/11/2007 22:11

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצרים חשודים כרעילים
  חשש לבריאות כלבים והחתולים
  צילום: index open
  מומלצים