שתף קטע נבחר

פרשה חמורה בשורות המשטרה תיחשף היום

פרשה חמורה שתרעיד את המשטרה ופרטיה עדיין אסורים בפרסום - צפויה להיחשף היום. במשטרה יש כבר מי שמכנה אותה "פרשת פריניאן 2". קצינים רבים חוששים מהזעזוע שעלול להיגרם לארגון מחשיפת הפרטים, שנוגעים לפעילות של קבוצת שוטרים ואזרח מהצפון בפרשיית פשע: "זו שבירה של כל נורמה ואמון"

פרשה חדשה - שבצו שופט נאסר לפרסם את פרטיה - מעסיקה בימים אלה את צמרת המוסד האמון על אכיפת החוק בישראל. הפרשה, שהחלה בחשדות להתנהלות פושעת מצד גורמים בארגון, עברה לפני זמן מה לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. החשדות בפרשה קשים ביותר ולא מן הנמנע שיגיעו בקרוב אף לכתבי אישום נגד כמה שוטרים.

 

המחלקה לחקירות שוטרים צפויה לקיים תדרוך לכתבים ובו יפורסמו פרטי הפרשה, שבה מעורבים חמישה שוטרים ואזרח מצפון הארץ. גם מפכ"ל המשטרה וצמרת הארגון צפויים לכנס מסיבת עיתונאים בנושא.

 

קצינים בכירים במשטרה ערכו לאחרונה שיחות עם חבריהם של השוטרים המעורבים בפרשה ובהן עמדו על חומרת המעשים המיוחסים לחשודים. "המעשים הינם שבירה של כל נורמה ואמון", נאמר בשיחות סגורות.

 

במשטרה יש כבר מי שמותחים ביקורת קשה על החשודים וטוענים כי מעשיהם היו בגדר "חצייה של קווים אדומים". במקביל, יש מי שמכנה את הפרשה הזו "פריניאן 2". וגם הפעם, משוכנעים רבים, לא יהיה מנוס מהסקת מסקנות אישיות נגד שוטרים וקצינים לא מעטים. "עוד יעופו כאן ראשים", נאמר בחדרים סגורים.

 

הפרשה צפויה להיחשף פחות משנה אחרי רעידת האדמה שחוללה ועדת זיילר, אשר חקרה את פרשת האחים פריניאן והשוטר-הרוצח צחי בן-אור. כזכור, הזעזוע שגרם דו"ח ועדת זיילר הביא לפרישת המפכ"ל דאז, רב-ניצב משה קראדי. בראיון פרידה שהעניק ל-ynet, הוא אמר: "הוועדה סימנה מטרה". עד עכשיו מלקקים במשטרה את הפצעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
החשדות כבדים. אילוסטרציה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים