שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תקלה: הופסקה ל-4 שעות תנועת הרכבות בדרום
  כבל תקשורת של רכבת ישראל נקרע וכתוצאה מכך הופסקה תנועת הרכבות לתחנות קריית-גת, באר-שבע ודימונה למשך שעות. נוסעת: "הודיעו לנו שכל הרכבות בוטלו ולכן כולם רצו לאוטובוסים"

  דווקא ביום חמישי, אחד הימים העמוסים ביותר בשבוע ברכבות, הופסקה תנועת הרכבות לתחנות קריית-גת, באר-שבע ודימונה. הסיבה להפסקת התנועה: קריעת כבל תקשורת. התקלה תוקנה רק כעבור כארבע שעות ותנועת הרכבות שבה לסדרה.

   

  ענת שמואלי, סטודנטית באוניברסיטת בן גוריון, סיפרה ל-ynet: "חיכיתי בתחנה לרכבת שהיתה אמורה להגיע, ולאחר כמה דקות עיכוב הודיעו שיש תקלה ושהרכבת תתעכב. בהמשך נשמע כרוז שהודיע שכל הרכבות לצפון בוטלו. החלה נהירה גדולה של כל הנוסעים לכיוון האוטובוסים ואנשים שעטו לכיוונם. בגלל שזה יום חמישי, יש הרבה מאוד אנשים שנוסעים בקו הזה וממילא האוטובוסים מלאים. בגלל התקלה, כמעט בלתי אפשרי לתפוס אוטובוס".

   

  ויש גם כאלה שיתקשו לחזור לביתם בשל התקלה. בין המונים הממתינים בתחנה המרכזית בבאר-שבע, חיכה לאוטובוס גם קצין בדרגת סגן במערך המודיעין של צה"ל. "סגרתי 21 יום בבסיס בדרום ואני רוצה לחזור הביתה. לצערי לא נראה לי שזה ייקרה בקרוב. אני לא מבין למה לא מודיעים מראש שיש תקלות ברכבת ומיידעים את האוטובוסים שיגבירו את המערך שלהם. לא נראה לי שאני אדחף בתור, נראה לי שאני פשוט אחכה שהרכבת תחזור לעבוד".

   

  רועי, חייל בשירות סדיר המתגורר בבאר-שבע ומשרת במרכז הארץ שנתקע בדרך בחזרה לביתו, אמר. "הרכבת לכיוון באר שבע הגיעה מצפון ועצרה בתחנת לוד. האנשים ברכבת שהיו אמורים להגיע לבאר שבע ירדו, כי הכרוז הודיע שצריך לרדת בגלל התקלה. היה הרבה בלאגן בתחנה כי כל האנשים שקנו כרטיסים לכיוון באר שבע וגילו שהקו מושבת, דרשו חזרה את הכסף חזרה".

   

  מרכבת ישראל נמסר: "נקרע כבל תקשורת באזור קריית גת ובגלל זה מערכת האיתות באזור הדרום נפלה. לכן אין תנועת רכבות לתחנות קריית גת, באר שבע ודימונה. אנו עובדים לתיקון התקלה. ההערכה היא כי תיקון התקלה ייארך זמן ממושך".

   

  אבל מישהו שכח להודיע לחברת האוטובוס. אילן קרני, מנכ"ל חברת האוטובוסים מטרופולין בבאר שבע, אמר: "איש לא הודיע לנו שמערך הרכבות באזור נפל ופתאום אל הרציפים הגיעו מאות נוסעים. התקשרנו אל מנהל התפעול של הרכבת כדי לבדוק מה קורה והבטיחו לחזור אלינו עם תשובה. אנחנו נעשה מאמץ לתגבר כמה שניתן את האוטובוסים באזור, אולם מכיוון שמדובר ביום חמישי, יהיה קשה מאוד לתגבר את הקווים באופן משמעותי".

   

  שרשרת של תקלות

  בחודשים האחרונים אירעו מספר תקלות ברכבת ישראל, בעקבותיהן שובשה התנועה. לפני שבועיים אירעה תקלה טכנית בכלי הנדסי שפעל לתקן את המסילה באזור נתניה. התקלה גרמה לסגירת תחנות הרצליה, בית יהושע, נתניה, חדרה ופרדס חנה.

   

  בתחילת חודש אוגוסט הופסקה תנועת הרכבות בדרום הארץ, לאחר ששני קרונות של רכבת משא ירדו מהמסילה בין להבים לקריית-גת. הנוסעים קיבלו כרטיס נסיעה באוטובוס על חשבון רכבת-ישראל.

   

  בחודש אוגוסט הושבתה תנועת הרכבות בקו באר-שבע תל-אביב, בגלל שיפוצים במסילה. התוצאה: אלפי הנוסעים שהיו רגילים לנסוע בקו נאלצו לנסוע באוטובוסים. אך חברות האוטובוסים לא נערכו לעומס הרב, ולכן הנוסעים נאבקו כדי לתפוס מקום באוטובוסים


  פורסם לראשונה 29/11/2007 17:16

   

  בהכנת הידיעה השתתף הלל פוסק
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תחנת האוטובוס התמלאה תוך שניות
  צילום: שרון ברוורמן
  החיילים "נתקעו" בדרך הביתה
  צילום: שרון ברוורמן
  מומלצים