שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גילרמן: "הרוחות באו"ם מלבות שנאה"
  שגריר ישראל באו"ם החליט לחרוג ממנהגו ולהשתתף בדיון שמתקיים ביום השנה להצבעה על סיום המנדט הבריטי. הוא תקף את מדינות ערב וטען: "כ"ט בנובמבר הוא סיבה למסיבה. בתאריך זה ניתנה לעולם מתנה: מדינה התורמת לאנושות יותר מכל החברות באו"ם האבלות ביום זה"

  העצרת הכללית של האו"ם קיימה הלילה (שישי) דיון לציון 60 שנה להצבעה על סיום המנדט הבריטי והקמת שתי מדינות - ישראל ופלסטין. עם זאת, במקום לחגוג את האירוע ההיסטורי ממשיכות מדינות ערב לכפות על חברות הארגון דיון שנתי תחת הכותרת "יום השנה הבינלאומי לסולידריות עם העם הפלסטיני".

   

  הדיון נערך מדי שנה מאז שנת 1977, ומאורגן על ידי "הוועדה למימוש הזכויות הבסיסיות של העם הפלסטיני"

  בשיתוף המשקיף הקבוע של המשלחת הפלסטינית באו"ם. שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, החרים בשנתיים האחרונות במופגן את הדיון בשל אופיו החד צדדי, אולם השנה החליט לשנות את עמדתו ולהשתתף בדיון.

   

  גילרמן, שהשתתף בוועידת אנאפוליס שנערכה השבוע במרילנד, קרא לאו"ם להצטרף ל"עולם האמיתי". "האו"ם והעולם כולו חייבים לגשר בין מה שקורה בעולם האמיתי לבין מה שקורה באולם זה. ממש בימים אלה נוצרה באנאפוליס קואליציה של מתונים בעד השלום, ורוח אנאפוליס נושבת לקראת עתיד טוב יותר. הרוחות הנושבות בעצרת האו"ם הן רוחות המלבות שנאה ומנציחות את העבר".

   

  במהלך נאומו, הזכיר גילרמן לנציגי המדינות שבהחלטה 181 האו"ם החליט על הקמת מדינה יהודית ומדינה ערבית במסגרת גבולות החלוקה, אולם מדינות ערב דחו את החלטת האו"ם, שהביאה להקמת מדינת ישראל. "כ"ט בנובמבר הוא סיבה למסיבה. בתאריך זה, ניתנה לעולם מתנה: מדינה התורמת לאנושות יותר מכל החברות באו"ם האבלות ביום זה", אמר.

   

  "ישראל הכירה בשתי מדינות לשני עמים כבר לפני 60 שנה. אם הערבים היו מסכימים להחלטת החלוקה ההיסטורית, לפלסטינים הייתה מדינה מזה 60 שנה. איך יכלה מדינה פלסטינית בת 60 שנה להיראות. תראו מה השיגה מדינת ישראל ב-60 שנה, איפה אנחנו ואיפה אלה שניסו להשמידנו וממשיכים להשמיץ אותנו גם היום", סיכם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים