שתף קטע נבחר

ח"כים: לבדוק מי מימן מודעות התמיכה בתמיר

מודעת תמיכה בשרת החינוך, יולי תמיר, שפורסמה בעיתונים מטעם תנועות הנוער הקפיצה את חברי הכנסת זבולון אורלב וגדעון סער. הם פנו למבקר המדינה, משום שמשרד החינוך מעביר מיליונים לתנועות הנוער

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ זבולון אורלב, ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, דורשים היום (ו') ממבקר המדינה לחקור מי עומד מאחורי פרסום ומימון מודעות תמיכה בשרת החינוך, יולי תמיר. לדבריהם, המודעות פורסמו מטעם גופים המתוקצבים על-ידי משרד החינוך.

 

במודעה שפורסמה הבוקר במספר עיתונים תחת הכותרת "יולי, אנחנו איתך", נכתב: "אנו מנהיגי תנועות הנוער הציוניות החתומים מטה מבקשים להביא את תמיכתנו הבלתי מסוייגת בשרת החינוך יולי תמיר. אנו מגנים בכל לשון את הנסיונות לרכב על גב המורים ולנגח בצורה אישית ומכוערת את שרת החינוך תמיר".

 

יוזמי המודעה התייחסו גם לעצומה שהוחתמה השבוע בכנסת, ובה ביקשו כ-40 ח"כים מראש הממשלה להעביר את השרה תמיר מתפקידה. "העצומה והקריאות להתפטרותה נובעים ממניעים זרים ופסולים, זה ניצול ציני של מצוקת המורים לאינטרסים פוליטיים".

 

המודעה הרתיחה את חברי הכנסת אורלב וסער שפנו הבוקר למבקר המדינה בדרישה לחקור את פרסומה. "פרסום ומימון מודעות תמיכה בשרת החינוך והתקפה על יריביה הפוליטיים על-ידי תנועות הניזונות מתקציב משרד החינוך, הוא דבר חמור ומושחת המזכיר משטרים אפלים", טוענים הח"כים.

 

ח"כ אורלב: "תנועות הנוער נתמכות על ידי משרד החינוך בתקציב של 64 מיליוני שקלים, המהווה את רוב המימון הדרוש לקיומן. מודעת תמיכה בעניין פוליטי אישי בשרת החינוך, הקובעת את תקציבן ויכולה לסגור להן את הברז מהווה שחיתות בוטה המתאימה למשטרים אפלים ידועים. שרת החינוך מנצלת את העובדה שתנועות הנוער סמוכות על שולחנה כדי להשיג את תמיכתן הפומבית". 

 

לדברי ח"כ אורלב, "תנועות הנוער הציוניות-דתיות סירבו לחתום על המודעה. שוחחתי עם מבקר המדינה וביקשתי גם בשם ח"כ סער לבדוק בדחיפות את הפרשה הנגועה בשחיתות ובניגוד עניינים ובמיוחד כיצד מומנה המודעה, והאם מומנה מכספי משרד החינוך המועברים לתנועות הנוער".

 

מלשכתה של יולי תמיר נמסר בתגובה כי "לצערה לא ידעה על המודעה עד שפתחה את העיתון ודווקא שמחה על הבעת התמיכה שמגיעה מכל עבר". לגבי הפנייה למבקר המדינה, נמסר בתגובה: "יש ניסיון נלוז וסוג של מלחמה אישית מול שרת החינוך, שמדי יום פונים בנושא אחר למבקר המדינה או לגופים אחרים שכל מטרתם היא ליצור מלחמה אישית נגד שרת החינוך. אנחנו חיים במדינת חוק. נשמח שכל טענה מטענותיהם תבדקנה, זה מה שאנחנו אומרים תמיד".

 

מנכ"ל מועצת תנועות הנוער בישראל, נפתלי דרעי, מסר בתגובה: "מועצת תנועות הנוער בישראל היא ארגון גג של תנועות נוער הקיימת כארגון עצמאי והיא אינה כפופה למשרד החינוך. היא אכן מתוקצבת על ידי משרד החינוך אבל יש לארגון מקורות כספיים עצמאיים מעבר למשרד החינוך וממקורות אלה מימנו את המודעה שפורסמה בעיתון".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי תומך ביולי תמיר?
צילום: ירון ברנר
גדעון סער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים