שתף קטע נבחר

עצומה בכנסת: לפטר את יולי תמיר

כ-40 חברי כנסת - בהם רבים מהקואליציה - חתמו על עצומה הקוראת לראש הממשלה להעביר את שרת החינוך מתפקידה, נוכח האופן שבו היא מנהלת את המשבר במערכת החינוך. בין החותמים גם שר התחבורה שאול מופז. השרה תמיר תקפה את יוזמי העצומה, בהם רונית תירוש: "היא ישבה פה בשנים שהרסו את המערכת ותפארתה היחידה היא דאגתה לפנסיה האישית שלה". ראש הממשלה הודיע: אעיר למופז, אני תומך בתמיר

מתנגדים מבית: שרת החינוך יולי תמיר ודאי לא תאהב לשמוע זאת, אבל 40 חברי כנסת חתמו בימים האחרונים על עצומה הקוראת לראש הממשלה, אהוד אולמרט, להעביר אותה מתפקידה. העצומה היא יוזמתם של חברי הכנסת רונית תירוש וגדעון סער, ובין החותמים עליה לפחות 12 חברים בקואליציה - כולל שר התחבורה שאול מופז. השרה תמיר, בתגובה: "אם רק 40 חכי"ם חתמו סימן ש-80 הנותרים הביעו את תמיכתם". ראש הממשלה אהוד אולמרט הודיע שיעיר למופז והביע תמיכה מלאה בשרה תמיר.

 

וזוהי לשון העצומה: "לאחר חודש וחצי של שביתה בבתי הספר העל יסודיים ולמעלה מחודש של שביתה באוניברסיטאות, ולנוכח הפגיעה החמורה במערכת החינוך, אנו חברי הכנסת מכל סיעות הבית קוראים לראש הממשלה להעביר מתפקידה את שרת החינוך.

 

"לצערנו, לא ראינו ואיננו רואים את שרת החינוך במהלך המשברים הללו מגלה מנהיגות ומעורבות, כנדרש לפיתרונם, וכמתחייב מאחריותה. כמו כן אנו קוראים לראש הממשלה להתערב לפתרון המשברים לאלתר".

 

תירוש, שהיתה מנכ"לית משרד החינוך בתקופת כהונתה של לבנת, אמרה ל-ynet: "אי אפשר להתעלם מהעובדה שכמעט חודשיים ימים הסטודנטים ותלמידי התיכון מושבתים. הכנסת אינה יכולה להמשיך בשתיקת הכבשים שלה, ועליה לנקוט עמדה. כשחכי"ם הגיעו לחתום על העצומה הם היו צריכים להתמודד עם השאלה המביכה האם הם מוכנים להיות שותפים לבקשה להדיח שר בישראל. כל מי שחתם שלם עם זה, משום ששרת החינוך - בחולשתה - לא הצליחה בשום דרך להביא לפתרון המשבר, נהפוך הוא, היא נתנה לראש הממשלה תחושה שהוא לא צריך להתערב.

 

"למעשה, היא זו שמכשילה את המורים והמרצים מלהשיג את מבוקשם. תפקידה הברור הוא שבכל בוקר ייפתחו בתי הספר ותלמידים יבואו ללמוד. מאחר שהיא לא מצליחה במשימה זו עליה לאפשר לגורם אחר מסיעתה למלא את התפקיד במקומה".

 

מבין חברי הקואליציה שחתמו על העצומה ניתן למנות את רונית תירוש, דוד טל, מיכאל נודלמן, מרינה סולודקין, עתניאל

שנלר וזאב אלקין מקדימה, חיים אמסלם ואברהם מיכאלי מש"ס, ואלכס מילר, סטס מיסז'ניקוב ורוברט אילטוב מישראל ביתנו.

 

השרה תמיר תקפה בתגובה את יוזמי העצומה, ובהם חברת הכנסת רונית תירוש. "אם רק 40 חכי"ם חתמו סימן ש-80 הנותרים הביעו את תמיכתם. רונית לא יכולה ללמד אותנו מה לעשות במערכת החינוך אחרי שהיא ישבה פה בשנים שהרסו את המערכת ותפארתה היחידה היא דאגתה לפנסיה האישית שלה, לא למורים, לא לשכר ולא למערכת. בכל זאת - זו זכותה להביע את דעתה", אמרה תמיר.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בתדרוך לכתבים ישראלים בוושינגטון כי בכוונתו להעיר לשר התחבורה, שאול מופז, על כך שחתם על העצומה. "תמיר זוכה לתמיכה מלאה שלי. היא שרה טובה שדואגת למערכת החינוך. כשיגיע הזמן לשפוט את הרפורמה, לתמיר יהיה חלק ניכר בשיפור המערכת", אמר אולמרט.

 

רק אתמול התפוצצה פגישה נוספת במסגרת המשא ומתן עם נציגי המרצים. אנשי הסגל הבכיר טענו כי בפגישה העלו אנשי האוצר תביעות שיש בהן פגיעה בהסכמי העבודה הנוכחיים, ותביעות שלא הועלו מעולם על שולחן המשא ומתן - וזאת כפרובוקציה מכוונת.

 

בהכנת הידיעה השתתפו מורן זליקוביץ' ורוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה תמיר. עצומה
צילום: ירון ברנר
תירוש. יוצאת למאבק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים