שתף קטע נבחר

תמיר: נקלענו לסחרור של אי-אמון עם המורים

בזמן שהמורים מאיימים לעתור לבג"ץ נגד החלטת בית הדין לכפות עליהם לשוב לעבודה, קוראת שרת החינוך לצדדים להפסיק לנהוג זה בזה בחשדנות: "אלה המורים היחידים שיש לי, וזו המדינה היחידה שיש להם". המו"מ עתיד להתחדש עוד הערב, ולכן החליטו המורים לדחות לפי שעה את כוונתם לפנות לבג"ץ

"אלו המורים היחידים שיש לי, וזו המדינה היחידה שיש להם", כך אומרת היום (ד') ל-ynet שרת החינוך, יולי תמיר, על רקע צווי המניעה שהוצאו למורים והחלטת ארגון המורים העל-יסודיים לעתור נגדם לבג"ץ.

 

בית הדין הארצי לעבודה החליט אמש לכפות על המורים לשוב לעבודתם בתום חופשת החנוכה ב-13 בחודש. במהלך הימים הקרובים ימשיכו המורים לנסות ולהשיג הסכמות עם משרדי החינוך והאוצר, אך המורים לא בונים על אותן הסכמות, וינסו לערער לבג"ץ.

 

 

שרת החינוך קוראת לצדדים להפסיק לנהוג זה בזה בחשדנות. "בעולם של חשדנות טוטאלית אין שום דרך לבצע מהלכים שמשפרים את המצב. החשדנות הופכת לנבואה שמגשימה את עצמה. נכנסנו למין סחרור של חוסר אמון וצריך לשבור אותו. בית המשפט מנסה לשבור את המהלך של חוסר האמון כי הוא בא כגורם חיצוני שלא ישב במשא ומתן".

 

תמיר הוסיפה: "עשינו כל מאמץ אפשרי כדי להגיע להסכם עם המורים. גם עכשיו, במהלך השבוע הקרוב עד תום חופשת חנוכה, נמשיך לנסות. החשש שהתלמידים יהיו ברחובות ושיהיה נזק בלתי הפיך הוא שהביא את בית המשפט להוציא צווים. בשבוע הקרוב נזמין את ארגון המורים לשבת איתנו".

 

לשאלה מה תעשה מערכת החינוך אם המורים לפתע יהיו "חולים", ענתה השרה: "כרגע חשוב להגיע לניסיון אמיתי ולא לנסות לקחת את זה רחוק מדי, כי זה פוגע במערכת החינוך ובעיקר בתלמידים. בית המשפט עצמו אמר בפסק הדין שהיה ניסיון משמעותי להגיע להסכמה. בית המשפט הוא גורם אובייקטיבי שקובע כי המדינה ניסתה להציע הצעות נכונות ואמיתיות ולא זכתה להיענות.

 

"כרגע, הדרך היחידה היא לחזור לשבת ולדבר. המגמה שלנו נכונה ואמיתית והיא נועדה להגיע להסכמה ורפורמה ביחד. אין לנו את האשליה שאפשר לבצע רפורמה במערכת החינוך בלי מורים. התועלת היחידה בפסק הדין היא שהוא אומר שלעניות דעתו של בית המשפט, באו הפונים לדיון מתוך רצון באמת להגיע להסכמה. בית המשפט אומר שבאנו בהצעות רציניות עם גיבוי - זו האמירה הכי חשובה".

 

ארז אמר היום: "מצאנו בפסק הדין של בית הדין הארצי לעבודה המון חורים, טעויות, ודברים לא רלוונטיים. הבג"ץ שלנו מוכן, אבל בזמן שהתכוננו לשלוח אותו קיבלנו הזמנה למשא ומתן מהחינוך והאוצר. ממילא ישנה פגרה אז החלטנו לעכב את הבג"ץ כדי לנסות לראות איך ההצעות המעורפלות של המשרדים הופכות למשהו מעשי. אם תוך כמה ימים לא תהיה התקדמות, לא יהיה משא ומתן".


פורסם לראשונה 05/12/2007 12:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. נבואה שמגשימה עצמה
צילום: ירון ברנר
ארז. חוזר לשולחן הדיונים
צילום: גיל יוחנן
מורים. הזכות לשבות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים