שתף קטע נבחר

המו"מ מתחדש - והמורים לא הולכים לבג"ץ

ארגון המורים העל-יסודיים תכנן לעתור במהלך היום לבג"ץ, בעקבות צווי המניעה של בית-הדין לעבודה. ואולם, לבקשת מנכ"לית משרד החינוך, הוחלט לחזור אל שולחן המו"מ

אחרי שהגיע לבית הדין לעבודה, לים, לגשרים בתל אביב ואפילו לאנאפוליס, עשוי מאבק המורים להגיע בקרוב גם לבית הדין הגבוה לצדק. בתגובה להוצאת צווי המניעה בבית הדין לעבודה, המורים לחברי ארגון המורים על יסודיים לחזור לעבודתם לאחר חופשת החנוכה - הודיעו המורים כי בכוונתם לפנות לבג"ץ עוד היום (ד'). ואולם, לבקשת מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, ועמיתה ממשרד האוצר, ירום אריאב, הוחלט לפי שעה לשוב אל שולחן הדיונים - ולחכות עם העתירה.

 

ההחלטה על מתן צווי מניעה התקבלה בסערה גם במערכת הפוליטית. חבר הכנסת חיים אורון (מרצ) אמר כי ההחלטה "רק מעצימה את המשבר בו נתונה מערכת החינוך ואת המבוי הסתום אליו הגיע המשא ומתן. מה עוד צריך לקרות כדי שרה"מ ייכנס לתמונה ויבין כי יש הכרח ללכת לקראת ציבור המורים ולהגיע להסכמות?", הוסיף אורון.

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר כי "צווי המניעה מהווים סטירת לחי

 מצלצלת והבעת אי-אמון של הממשלה במורים". החלטת בית הדין לעבודה, לדבריו, היא "יום עצוב ליחסי העבודה בישראל ופגיעה אנושה בזכות הבסיסית לשבות". אורלב הוסיף כי "צווי המניעה רק ירחיקו כוח אדם איכותי ויחמירו את המשבר העמוק שמתחולל במערכת החינוך הקורסת".

 

גם חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) התייחס להחלטת בית הדין וכינה אותה "יום שחור" לזכויות העובדים בישראל. "הממשלה רוצה להכריע הן את המורים השובתים והן את החינוך הקורס", הוסיף טיבי.


פורסם לראשונה 05/12/2007 11:01

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעדת מורים בת"א, לפני ימים אחדים
צילום: נגה שדמי-לביא
שלטי מחאה באנאפוליס
צילום: רוני פירו
מומלצים