שתף קטע נבחר

אתרי הממשלה עדיין לא נגישים לבעלי מוגבלויות

מבדיקה שערך איגוד האינטרנט ועמותת נגישות ישראל עולה: 32 אתרי האינטרנט של משרדי הממשלה והרשויות הממשלתיות אינם נגישים לאנשים עם מוגבלות

במסגרת בדיקה שערך איגוד האינטרנט ועמותת נגישות ישראל, לקראת דיון בכנסת, התגלה כי למרות ההבטחות - כל 32 האתרים הממשלתיים עדיין אינם נגישים לגולשים הסובלים ממוגבלויות. הציון הממוצע שהשיגו אתרי הממשלה הוא 39 מתוך 100 - נכשל. שני אתרים בלבד, של משרד הרווחה והביטוח הלאומי, עברו את הציון 60.

 

הבדיקה של איגוד האינטרנט הישראלי ועמותת נגישות ישראל בחנה את האתרים לפי מספר קריטריונים מנחים, אותם קבע איגוד האינטרנט הבינלאומי (W3C), גוף האחראי בין היתר על תקינה ברשת, כגון צבעוניות (רלוונטי ללקויי ראייה), אפשרות הגלישה בעזרת המקלדת וללא עכבר, טקסטים כחלופה לתמונות ועוד.

 

"מאמץ לא מספיק"

לדברי גילה גרטל, יועצת לקידום הנגישות לאינטרנט לאיגוד האינטרנט הישראלי, "אתר הממשל הזמין עשה מאמץ לא מספיק איכותי והציון שקיבל נמוך מאוד. אתרי הרשויות בישראל כבר מזמן היו צריכים להיות נגישים, לו רק הקצו לכך את תשומת הלב והמשאבים הראויים. הידע והיכולת כבר קיימים ומי שזקוק ליעוץ ותמיכה יכול להיעזר בנו.

 

באיגוד האינטרנט מסבירים גם כי המשתמשים הסובלים ממוגבלויות אינם קבוצת מיעוט קטנה: "רוב בני האדם לוקים במהלך חייהם במוגבלויות שונות. לפי הערכת איגוד האינטרנט הישראלי, למעלה מ- 25% מהאוכלוסייה סובלים מבעיות מקשיי נגישות לאינטרנט", אומרת גרטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתרי הממשלה: לא ללקויי ראייה או למשתמשים במקלדת בלבד
צילום: index open
מומלצים