שתף קטע נבחר

אולמרט: אוביל את הרפורמה בחינוך בלו"ז מחייב

השביתה הארוכה בתולדות מערכת החינוך בישראל הסתיימה וכעת כולם מתפנים לברך. אחרי שר האוצר, שרת החינוך ויו"ר ארגון המורים, הגיע תורו של ראש הממשלה שהבטיח להוביל את תהליך הרפורמה במסגרת לוח זמנים מחייב ובהידברות

"מספר התלמידים בכיתה יהיה 32, בכל מערכת החינוך בישראל - יסודית ועל-יסודית" - כך נכתב בהודעה שפרסם הערב (יום ה') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם תום השביתה הארוכה בתולדות מערכת החינוך בישראל.

 

אחרי שר האוצר ויו"ר ארגון המורים העל יסודיים, הגיע תורו של אולמרט לברך על ההסכם שהושג בתום המשא-ומתן המפרך. אחד מסעיפי ההסכם קובע כי ראש הממשלה יתחייב אישית בפני המורים לצמצם את מספר התלמידים בכיתות.

 

אולמרט מתכוון להביא לאישור הממשלה בתוך 45 ימים תוכנית רחבת היקף לצמצום מספר התלמידים בכיתות ולהחזרת שעות הוראה למערכת החינוך. "השבועות והחודשים הקרובים יהיו ימים של מאמץ מקיף ומרוכז לגיבוש השינויים". 

 

"תוכנית רב-שנתית זו תגובש תוך שיתוף הארגונים היציגים ויינתן לה תוקף של התחייבות שלטונית מחייבת", נכתב.

 

בהודעה נכתב כי אולמרט הוטרד מהאפשרות שמורים יחזרו ללמד מכוח צווי בית הדין, ולכן הושקע מאמץ רב על מנת להגיע להסכם שיאפשר חזרת המורים לבתי הספר מרצון ובאווירה של שיתוף פעולה למען עתיד החינוך בישראל".

 

ראש הממשלה הדגיש בהודעה, כי הממשלה עמדה על העיקרון "החשוב ביותר להורים ולתלמידי ישראל,

 לפיו לא תהיה תוספת שכר, בלי תמורה. ההורים, התלמידים וגם המורים זכאים למערכת חינוך טובה יותר".

 

"יש לי את מלוא הכוונה להוביל את תהליך הרפורמה בלוח זמנים מחייב, מתוך הידברות, ומבלי להתפשר על הצורך הדחוף והמיידי לחולל מפנה אמיתי בחינוך בישראל", נכתב בהודעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. גם הוא שמח
צילום: איי פי
ארז ואולמרט במעון רה"מ בירושלים
משה מילנר, לע"מ
מומלצים