שתף קטע נבחר

השרים אישרו: נשיא לא יחון רוצח ראש ממשלה

ועדת השרים אישרה תיקון לחוק יסוד נשיא המדינה, לפיו אדם שהורשע ברצח ראש ממשלה ממניעים פוליטיים או אידאולוגיים לא יוכל לקבל חנינה. יוזם ההצעה, ח"כ כבל: "אפשרות שרוצח ראש ממשלה יזכה לחנינה או הקלה בענשו הופכת לממשית יותר ויותר"

חוק נגד רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של חבר הכנסת איתן כבל (העבודה), לפיה יתוקן חוק נשיא המדינה - כך שהוא לא יכול לתת חנינה לאדם שהורשע ברצח ראש ממשלה ופעל ממניע אידאולוגי-פוליטי.

 

במצב החוקי הנוכחי, יכול נשיא המדינה להקל בעונש או לחון רוצח של ראש ממשלה. בדברי ההסבר לחוק של ח"כ כבל נכתב: "רצח ראש ממשלה ממניע פוליטי או אידיאולוגי אינו פוגע רק בנרצח, בבני משפחתו ובמעגל הקרוב של הקורבן. רצח ראש ממשלה עלול לערער את יסודות המשטר הדמוקרטי. להוות כלי שרת בידי מיעוט כדי להשפיע בכוח הזרוע על תהליכים מדיניים ועל כן מהווה סכנה לאושיות המשטר הדמוקרטי ולשנות את אופיו של המשטר הדמוקרטי".

 

ח"כ כבל הוסיף: "יש צורך שייצא מבית המחוקקים הישראלי קול רם וברור שיבטא את הסכנה הגלומה ברצח של ראש ממשלה. קול קורא שיתרגם את הסיכון הדמוקרטי הגלום ברצח של ראש ממשלה, להוראות ברורות וחד משמעיות בספר החוקים הישראלי".

 

בדברי ההסבר מוסיף ח"כ כבל כי אפשרות שרוצח ראש ממשלה יזכה לחנינה או הקלה בענשו "הופכת לממשית יותר ויותר לנוכח רוחות רעות המנשבות בימים אלה ממש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ כבל. החוק אושר
צילום: עופר עמרם
מומלצים