שתף קטע נבחר

הווידאו: כך נראה הסרט הקורא לשחרור יגאל עמיר

סרט הקורא לשחרורו המוקדם של רוצח ראש הממשלה מופץ ב-150 אלף עותקים ברחבי הארץ. בין המופיעים בסרט: אמו של הרוצח ורעייתו, והמוסיקאי אריאל זילבר. הצצה ראשונה לתמונות שיעמדו במוקד הסערה

"שלום עושים עם אחים". זהו שמו של הסרט החדש שמפיצים אנשי "הוועד למען הדמוקרטיה" כחלק מהקמפיין לקראת יום השנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, הקורא לשחרורו של הרוצח יגאל עמיר. הסרט הופק באחרונה בתקציב של מאות אלפי שקלים, והוא מופץ בכ-150 אלף עותקים ברחבי הארץ. הסרטון הגיע לידי ynet וחלקים ממנו מובאים כאן.

 

את הסרט פותחת גאולה עמיר, אמו של הרוצח, שמספרת כי התכוונה לקרוא לבנהּ אוהד, אך ברגע האחרון - לפני ברית המילה - החליטה לקרוא לו יגאל "כדי שיגאל את עם ישראל". הסרט מלווה בתצלומים מילדותו של עמיר ומתקופת שירותו בצה"ל, ומסביר את הרקע לרצח. כמו כן נכללים בו תצלומים מחדר החקירות לאחר הרצח, תמונות של רבין על רקע חתימת הסכם אוסלו, יאסר ערפאת, בנימין נתניהו, קטעי פיגועים והפגנות נגד רבין.

  

בסרט מופיעים אנשי "הוועד למען הדמוקרטיה", בהם אביגדור אסקין, ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר. כמו כן מתראיין המוסיקאי אריאל זילבר, שקורא להעניק זכויות אזרח לעמיר כפי שמעניקים, לדבריו, לפושעים אחרים. גם אשתו של הרוצח, לריסה טרימבובלר, מופיעה בסרט ואומרת כי היא שמחה לדבר בלי "המסננת של התקשורת". לדבריה, מתנכלים לה ולבעלה רק בגלל שהוא הרס לשמאלנים את חלום אוסלו. כמו כן היא אומרת כי לרוצחי השר רחבעם זאבי ז"ל לא מתנכלים כפי שמתנכלים לבעלה.

 

אסקין מציין בסרט כי עמיר הציל את רמת-הגולן, בכך שמנע גם העברת חלקים מיהודה ושומרון לידי האויב והציל רבבות יהודים. בסיום הסרט - שאורכו כ-15 דקות - מופיעות תמונות מהקמפיין לשחרורו של עמיר, קמפיין שאותו מממן מיליונר אמריקני. בין השאר מופיעה גם הגלויה שהופצה באחרונה ברחבי הארץ עם תמונתו של עמיר כשהוא מחייך ולצדו יונה ובפיה עלה של זית והכותרת: "עת שלום. עת פיוס. הגיע הזמן לשחרר אותו!" בתחתית הגלויה נכתב "בפסח הקרוב יגאל עמיר בבית!" 

 

איתמר בן-גביר אמר היום ל-ynet: "אנו מלמדים את השמאל מהי דמוקרטיה. מעולם לא תמכתי במעשה של יגאל עמיר, אבל כאשר מדברים על שחרור ברגותי ורוצחי הילד דני כץ, אנחנו אומרים לשמאלנים - טלו קורה מבין עינכם. אני תמיד שמח להעביר קורסים בחופש הביטוי לאנשי השמאל שקוראים לעצמם ליברליים ופלורליסטיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
"גואל העם". עמיר
צילום: עופר עמרם
צילום: גלעד קוולרצ'יק
משתתף בסרט. זילבר
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים