שתף קטע נבחר

פעילי ליכוד: נתניהו רוצה לשריין מקומות ברשימה

פעילי שטח בכירים בליכוד סיפרו כי בימים האחרונים הופץ מסמך ובו מתבקשים חברי המרכז לאפשר לנתיהו לשריין שני מקומות בכל עשירייה ברשימה לכנסת. בשלב זה, לא ברור אם מדובר ביוזמה ממשית או בניסיון של יועצי נתניהו לבדוק את היתכנות המהלך

פעילי שטח בכירים בליכוד אמרו הלילה (ב') כי בימים האחרונים החל אחד מיועציו של היו"ר בנימין נתניהו, להפיץ טופס בקרב חברי מרכז המפלגה, ובו הצעה לאפשר לנתניהו לשריין ברשימה לכנסת הבאה שני מקומות בכל עשירייה. בלשכת נתניהו אישרו את הפרטים.

 

מדובר, במקומות 3,7,13,17 וכך הלאה. פעילים שראו את המסמך אמרו כי ההחתמה עליו בקרב פעילי השטח נעשית ב"שקט", ומבלי להציג זאת כהצעה רשמית של מצדו של נתניהו. ייתכן כי מדובר היה ב"בלון ניסוי", שבאמצעותו מנסים אנשיו של נתניהו לבדוק אם קיים סיכוי שהצעה כזו תעבור במרכז המפלגה.

 

חברים בסיעת הליכוד זועמים על הניסיון, שכן מדובר בפגיעה במעמדם של חברי הכנסת המכהנים. לפי שעה, לא ברור האם היוזמה תתפתח הלאה והאם אכן תובא לאישור המרכז.

 

בתוך כך, בכירים בלשכת נתניהו אמרו הלילה כי אם ניצב בדימוס יעקב בורובסקי יתמודד על ראשות עיריית חיפה, הליכוד יתמוך בו במירוץ. גורמים במפלגה טוענים כי בורובסקי נערך כבר כמה חודשים להתמודדות, ואף קיים התייעצויות עם אנשי מקצוע.

 

גורמים פוליטיים בחיפה מעריכים כי התפטרותו של בורובסקי מתפקידו במשרד מבקר המדינה, הגיעה על רקע כוונתו להתכונן לבחירות המוניציפליות שייערכו בשנה

 הבאה.

 

מרכז הליכוד צפוי להתכנס בחודש ינואר כדי לאשר את הקמת הוועדה המוניציפלית, שתהיה מוסמכת לאשר את רשימת המועמדים לרשויות המקומיות ברחבי הארץ שבהם יתמוך הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. ישריין על חשבון הח"כים?
צילום: חיים צח
מומלצים