שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר לקראת הצבעה סופית: חוק נגד עישון בצה"ל
  עד עתה חל אמנם איסור לעשן בתוך מחנות צה"ל, אולם אף אחד לא טרח לאכוף אותו. החוק החדש, שאושר היום להצבעת המליאה, מפרט את האכיפה הצה"לית והעונשים לעוברי החוק
  סוף מכת העישון הפאסיבי בצה"ל. בקרוב מאד ייאסר העישון במקומות ציבוריים גם בכל התחומים שבהם פועלים כוחות הביטחון. הצעת חוק בעניין זה של ח"כ יואל חסון (קדימה) אושרה היום לקריאה שנייה ושלישית בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות ותעלה לאישור סופי במליאת הכנסת בימים הקרובים. החוק
  יחול בכל הבסיסים ומתקני צה"ל, וכן של משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר ויחידות הסמך של משרדי ראש הממשלה והביטחון.

   

  ח"כ חסון אמר היום כי בצה"ל אמנם קיימת פקודת מטכ"ל האוסרת את העישון בתחומי הפעילות הצבאית, אבל היא נותרה בגדר אות מתה. היא נועדה לסתום את הפרצה שנוצרה מהפרשנות הצבאית לחוק הקיים האוסר את העישון "במקומות שבהם מתבצעת עבודה". בצה"ל הבינו שהם מחוץ לתחום כי לא קיימים שם "יחסי עובד-מעביד", ולכן הסתפקו בהוצאת הפקודה אך לא טרחו לאכוף אותה.

   

  "הגשתי את החוק כשבדקתי ומצאתי שהצבא לא הפנים את האיסור שלו והחיילים שאינם מעשנים נחשפים למפגעי העישון הפאסיבי של מפקדיהם וחבריהם. לכן לא היה מנוס אלא לאלץ את ראשי הצבא לפעול תחת שוט החקיקה", הוסיף חסון, ויו"ר ועדת הבריאות ח"כ יצחק גלנטי (גיל) הביע תקווה כי החוק יעודד את החיילים שזכאים לנשום אוויר נקי להתלונן נגד המעשנים בסביבתם.

   

  החוק קובע כי מנגנון אכיפה יתבצע בעיקר בידי המפקדים ונגדי המשמעת (תפקיד שייאלץ אותם להפסיק לעשן בעצמם, כדי לשמש דוגמא). בצה"ל הם ייעזרו במשטרה הצבאית. הסנקציות נגד המעשנים יופעלו במסגרת הדין המשמעתי, על פי חוק השיפוט הצבאי, מנזיפה וקנס ואפילו עד מחבוש.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אושר לקראת הצבעה סופית: חוק נגד עישון בצה"ל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים