שתף קטע נבחר

המשטרה הציגה ליוניפי"ל את הרקטות בשלומי

ארבעה קציני או"ם הגיעו למקום נפילות הרקטות בשלומי והחלו לאסוף ממצאים בשטח. קציני משטרה תדרכו אותם. מפקד הגיזרה, הקולונל הצרפתי ברנרד קומינס, אמר ל-ynet: "אנחנו נמצאים בשלב איסוף המידע". השר יעקב אדרי: "ממשלת לבנון אשמה"

גם ביוניפי"ל בודקים את נסיבות ירי הרקטות בקוטר 107 מ"מ הלילה לעבר שלומי. צוות של ארבעה קציני או"ם הגיע הבוקר (יום ג') לשלומי ואסף ממצאים בשטח. הקצינים תודרכו על-ידי קציני החבלה של משטרת ישראל וצילמו את הממצאים בזירות הנפילות.  

 

מפקד הגיזרה הצרפתי, הקולונל ברנרד קומינס, אמר ל-ynet כי לו ולאנשיו עדיין אין מושג מי עומד מאחורי הירי וכי הם עדיין בשלב איסוף הנתונים בשטח: "קיבלנו הבוקר הודעה על רקטות שנפלו בשלומי ופגעו בבית בשטח היישוב. שלחנו צוות למקום ואנחנו נמצאים כרגע בשלב איסוף המידע והנתונים בשטח, צילום של אתרי הנפילה ושרידי הרקטות. בהמשך על פי הממצאים שבידינו נמשיך בחקירת המקרה". 


בודקים את שרידי הרקטות (צילום: אחיה ראב"ד)

 

השר לפיתוח הנגב והגליל, יעקב אדרי, סייר בגליל והגיב לירי הקטיושות על היישוב שלומי. לדבריו, "אנו רואים בממשלת לבנון אחראית והעניין נבחן בחומרה רבה. צריך לזכור שבמקום פועל כוח רב לאומי שתפקידו למנוע זאת. כנראה שארגוני המחבלים מנסים לחמם את הגזרות בצפון ובדרום ערב ביקורו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, על מנת לנסות ולהזכיר שהם קיימים". 

  

ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, הגיב בזעם על הירי: "לא נהיה שדרות השנייה. לא נסכים שעל העיר שלנו ייפלו טילים, ושאף אחד בממשלה לא יעשה שום דבר. לא ייתכן שמטח טילים כזה יישאר ללא מענה".

 

נעמן הגדיר את ירי הרקטות כ"עליית מדרגה" וטען כי רק בנס לא נגרמו פגיעות בנפש. "אני לא קובע עבור הממשלה אם להגיב בצורה צבאית או בצורה פוליטית, אבל היא חייבת לפעול מול חיזבאללה ומול ממשלת לבנון, הנושאים באחריות לירי הטילים האלה", אמר. בכל אופן, לדברי נעמן, השגרה בעיר נשמרת ולא התקבלה כל הנחיה ממערכת הביטחון להגברת כוננות. 

 

"להגיב, ומהר"

ציון כהן, תודה שלומי בן 51, עבר הבוקר ליד אחד מאתרי הנפילה ואמר ל-ynet כי מאז סוף מלחמת לבנון השנייה שרר ביישוב שקט מבורך וכי הדרך היחידה לשמור על מציאות זו היא להגיב בעוצמה ובמהירות. "אם לא ניתן תשובה מיידית

ונעמיד אותם במקום אנחנו נספוג קטיושות כל הזמן קטיושה", אמר. "הם רק מחכים לפירצה כדי להמשיך ולירות עלינו, כפי שירו עלינו בתקופה שבין הנסיגה מלבנון למלחמת לבנון השנייה".

 

יוסי אלימלך, תושב קריית שמונה, פנה היום לראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואמר: "יש אחראית למצב - וזו ממשלת לבנון. צריך להבהיר לפואד סניורה שעליו להחיל את הריבונות שעליה הוא נלחם, לא רק ברחבי ביירות, אלא בכל שטחי המדינה.

אני רוצה לשמוע גינויים מהאו"ם וממדינות ערב. הם צריכים להבין שירי נוסף עלול להפסיק את ההבלגה הישראלית. אסור לתת לחיזבאללה לחזור לגדר כפי שהיה ב-2006".

 

"אסור להיות שאננים"

מזכיר מושב מרגליות שעל גבול הצפון, איתן דוידי, לא מצפה שצה"ל יגיב לירי, אך דורש מהגורמים המדיניים לתת את דעתו לחומרת המצב: "שר הביטחון אמר אתמול כי חיזבאללה מתחמש, וצה"ל מוכן לכל תרחיש. אסור להיות שאננים, הם בודקים אותנו עם כל מיני רועי צאן ועם ירי רקטות. לא משנה אם זה ירי לכבוד לג'ורג' בוש או ניסיון של ארגון קיקיוני כזה או אחר

לקבל פרסום. ערב פרסום ועדת וינוגרד יש לנו מסר לשרי הממשלה - המערכת בדרום קשה, אך אסור לשכוח כי השקט היחסי בצפון מדומה, ועלול להיות מופר ולדרדר את האזור למציאות שאף אחד לא מעוניין בה כרגע".

 

ביוני 2007 נורו שתי רקטות קטיושה לעבר אזור התעשייה של קריית שמונה, אז נטל את האחריות לירי ארגון פלסטיני. אמש נתפס רועה צאן חוצה את הגבול מלבנון ברכס הר דב, הוא נעצר על ידי צה"ל, נחקר ושוחרר לארצו לאחר שהובהר כי אין לו כוונות חבלניות. 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
הרקטה שנפלה בצפון
צילום: אפי שריר
בודקים את אתר הנפילה
צילום: אחיה ראב"ד
כוח יוניפי"ל בשלומי
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים