שתף קטע נבחר

תנו לו להירקב

למרות הכאב והזעם, אסור לחסל את נסראללה, שבהדרגה הופך לנכס אסטרטגי עבור ישראל

דובר צה"ל עשה חסד עם חסן נסראללה בשבת כאשר כינה אותו "ציני ומרושע". התרברבותו של מזכ"ל החיזבאללה בנוגע לחלקי גופות של חיילים ישראלים שלכאורה מצויות בידיו מבחילות ומחרידות מאין כמותן. וכבר עולה אצלנו הדם לראש, ושוב אנו שומעים קולות גוברים הקוראים לשלוח את"עכבר הביבים" לפרישה מוקדמת.

 

אך למרות כל זאת, ואולי דווקא בגלל כל זאת, אסור לישראל לחסל את סוחר הגופות מביירות.

 

ראשית, חשוב לזכור שנסראללה מייצג תופעה רחבה בעולם המוסלמי – הוא אמנם נציג רהוט וכריזמטי במיוחד של הקיצוניות השיעית, אבל בהחלט אינו נושא דגלה היחיד. חיסולו של נסראללה לא יפתור את הבעיה הזאת.

 

יותר מכך, זה אולי ישמע מוזר, אבל הרטוריקה המעוותת של מזכ"ל החיזבאללה טובה לישראל. אוייבינו יכולים להשקיע שעות בהתפלפלויות על כך שהאיסלאם הפונדומנטליסטי אינו מהווה סכנה לעולם ועל כך שהוא "טוב" מטבעו, אבל חמש דקות של זמן איכות עם נסראללה מבטלות את המאמצים האלה לגמרי.

 

כאשר אנו צופים בנסראללה בפעולה קשה להשתחרר מהתחושה העגומה שהוא הופך את האיסלאם – דת גאה עם תרבות עשירה והיסטוריה מפוארת – ללא יותר מאיטליז למסחר בגופות. אלו הם פני האיסלאם כפי שהם ניבטים מפניו של נסראללה. "ידיעות אחרונות" מדווח שנאומו עורר מבוכה אפילו אצל כלי התקשורת הערבים, שבחרו להתמקד בהצהרותיו הפוליטיות ולא ברשימת האיברים שסיפק.

 

במצבו הנוכחי של נסראללה, הוא הופך להיות נכס אסטרטגי עבור ישראל. בדיוק כמו מנהיג אירן אחמדינג'אד, הרטוריקה הבזויה שלו בעיקר גורמת לכך שחלקים הולכים וגדלים של האנושות מתרחקים ממנו. אם נחסל אותו, נאבד את הנכס הזה, נהפוך אותו ל"שאהיד", ניתן לאויביי ישראל עוד תחמושת להתנגח בנו, ויתכן שאף יתחדש איום הרקטות בחזית הצפונית. כמו כן אין לדעת מי ייכנס לנעליו ולחלוקו של נסראללה – אחרי הכל הוא עצמו "עלה לגדולה" אחרי שישראל חיסלה את קודמו.

 

כשהוא חלש ומתרוצץ בין דירות מסתור, נסראללה פונה יותר ויותר לכיוונים מביכים ומבישים על מנת לקבל תשומת לב. לפני מספר חודשים זה היה "התרגיל הצבאי הגדול" – שהתגלה כלא יותר מתנועת חברי הארגון ברחבי דרום לבנון, בבגדים אזרחיים וללא נשק. עכשיו הוא מהמר על חלקי גופות.

 

בכל פעם שנסראללה פותח את פיו לאחרונה, נדמה שישראל מרוויחה עוד כמה נקודות. למעשה, ככל שהוא שוקע נמוך יותר, כך הוא נראה אנושי פחות ודומה יותר לאותן גופות שהוא טוען שיש בידיו - תנו לו להירקב בעצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסן נסראללה
צילום: אל ג'זירה
מומלצים