שתף קטע נבחר

נסראללה: יש בידינו גופה כמעט בשלמותה

מזכ"ל חיזבאללה יצא להופעה פומבית ראשונה מאז עצרת "הניצחון" של ארגונו ואמר: "בידינו נמצאים ראשיהם, ידיהם ורגליהם של חיילים ישראלים". עוד אמר נסראללה בצעדת חג העשורא בביירות: "יש בידינו גם גופה כמעט בשלמותה"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לקח חלק בצעדת חג העשורא שהתקיימה היום (שבת) בפרבר הדרומי של ביירות. זוהי הופעתו הפומבית הראשונה של נסראללה מאז עצרת הניצחון שקיים לציון "הניצחון האלוהי" במלחמת לבנון השנייה.

 

"בידינו נמצאים ראשיהם, ידיהם ורגליהם של חיילים ישראלים", אמר נסראללה במהלך הצעדה בבייירות. עוד הוסיף נסראללה כי "בידינו גם גופה כמעט בשלמותה".  

 

נסראללה סימן נקודה רגישה חדשה מבחינתו - החקלאים, הדייגים ושאר הלבנונים "המאוימים על ידי ישראל". באותה נשימה הוסיף כי בידי ארגונו "מספר גדול של שרידי גופות". "לא נוכל לשתוק לאורך זמן על כך שהחקלאים, הפלאחים, הדייגים והרועים יהיו בסכנה ומול עיני כוח האו"ם. אני מזהיר אותם והם יודעים שאנו רצינים. אם ישראל תפתח במלחמה חדשה מול לבנון, אנו מבטיחים להם מלחמה שתשנה את פני המערכה וגורל כל האזור, אינשאללה".

  

עוד אמר מנהיג חיזבאללה כי "ישראל נוקטת בסחבת כי היא חלשה, מושפלת ואינה יכולה לתת את המחיר הטבעי והאנושי לכך... אתם, הציונים, הצבא משקר לכם. הוא תמיד התפאר שכשהוא ייכנס לשדה המערכה, הוא ינצח ולא יותיר אחריו לא פצועים ולא הרוגים בשטח. אולם אני אומר לכם - צבאכם הותיר אחריו את שרידי חייליו בשדותינו ובכפרינו. אינני מדבר על שרידים רגילים. אני אומר לישראלים: יש לנו ראשים של חיילים שלכם, יש לנו ידיים ורגליים".


תומכי נסראללה בצעדה בביירות, היום (צילום: רויטרס)

  

בנאום אחר, שנשא בתחילת החודש, התייחס נסראללה גם אז לנושא החטופים ואמר כי יש בידי ארגונו "שרידי גופות שהצבא הישראלי השאיר אחריו על אדמת דרום לבנון. במסגרת המשא ומתן הצענו להחזיר אותם, אולם הצד הישראלי לא גילה בכך עניין". 

 

לגבי עסקה עתידית עם ישראל הוא אמר אז: "נושא החטופים עדיין במשא ומתן. יכול להיות שיהיו הפתעות חיוביות ויכול להיות שיהיו הפתעות שליליות. אחרי העסקה האחרונה היינו אופטימיים והעניינים הלכו בצורה חיובית, אבל הופתענו מהאיטיות של ישראל במשא ומתן.

 

"אפילו הסממנים החיוביים שקיבלנו מישראל - הם חזרו בהם. אני לא יודע למה. ברגע מסויים הרגשנו שהישראלים רציניים, אך עכשיו אנחנו לא מתרשמים כך. אנחנו לא מתרשמים שהם רוצים מידע על שני החיילים ועל נושאים אחרים", הצהיר.

 

שלמה גולדווסר, אביו של החייל החטוף, הגיב בשבוע שעבר לנאום הקודם של מזכ"ל חיזבאללה: "אני חושב שזו עוד מניפולציה, נסראללה בעבר התעסק בדבר אחד - סחר זכויות האדם של הבנים שלנו ומשם הוא עבר לסחר בחלקי גופות. אם לנסראללה היו כוונות לנהל משא ומתן היה עליו לחייג לצלב האדום ולקרוא להם לנהל משא ומתן אמיתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה בצעדה, היום
צילום: איי אף פי
הצעדה בביירות
צילום: רויטרס
מומלצים