שתף קטע נבחר

משפחתו של רון משיח: לא נשחק לידי נסראללה

עיתון לבנוני הציג את הדיסקית של רס"ב משיח, שנהרג בהתרסקות מסוק במלחמה האחרונה. בשיחה עם ynet מספר אחיו מוטי, שראה את הדו"ח הפתולוגי, כי המשפחה עודכנה בפרטים - אבל הגופה נקברה בשלמותה. כך או כך, הוא מבקש: "להתעלם ולא לתת להם את התענוג המפוקפק". אבי רעייתו של רון, ששכלה אותו בחודש השישי להריונה: "נסראללה רוצה לסחוט אותנו רגשית. הגיע הזמן לסתום לו את הפה"

כמעט שנה וחצי אחרי ששכלה את בנה במלחמת לבנון השנייה, חווה משפחת משיח את הכל מחדש. הדיסקית של רון, שנהרג במלחמה, הוצגה בעיתון הלבנוני "אל אחבאר" - זאת במסגרת הלוחמה הפסיכולוגית שמנהל חסן נסראללה נגד ישראל. הוא טוען כי יש בידיו גם חלקי גופות של חיילי צה"ל.

 

צה"ל עדכן את משפחת משיח על הדיסקית שנותרה מאחור. "לפי מה שידוע לנו, הדיסקית

 היא פריט שהושאר בשטח", אמר ל-ynet מוטי, אחיו של רון. הוא הוסיף: "ייתכן שבשטח נותרו פריטים נוספים, כתוצאה מהפיצוץ הזה שאירע שם". צה"ל הציג בפני משפחת משיח, כמו גם בפני יתר המשפחות השכולות, את הדו"ח הפתולוגי. מוטי, שראה אותו, סיפר כי ככל הידוע לו - גופת אחיו חולצה בשלמותה והגיעה ארצה לקבורה.

 

אשר לתעמולה המחרידה, שמנסה מזכ"ל חיזבאללה לבצע על גבן של המשפחות, אומר משיח: "ברור לי שאם המשפחות השכולות יגיבו לדברים של נסראללה, זה רק יעודד אותו להמשיך עם הסיפור הזה. אנחנו צריכים להתעלם ולא לתת לו את התענוג המפוקפק הזה. כל זמן שאנחנו מחטטים, אנו פוגעים במשפחות. צריך להתעלם, לא לגעת ולא להעמיק את הכאב. אנחנו לא מוכנים לשחק את המשחק של נסראללה".

 

"חומצה על עצבים חשופים"

רב-סמל-בכיר משיח ז"ל, בן 33 במותו, שירת בצבא הקבע כמכונאי-מוטס במסוק יסעור שהופל בשמי לבנון. יחד איתו נהרגו עוד ארבעה חיילים בהתרסקות. הוא התגורר בגדרה. מאז פרצה מלחמת לבנון השנייה, כמעט ולא ראה את אשתו סיוון. היא הייתה בחודש השישי להריונה, והתכוננה לחגוג לצדו את יום הולדתה, עת קיבלה את הבשורה המרה. את בנו היחיד, לא זכה רון להכיר. 

 

על המידע שהגיע לידי המשפחה, הרחיב יעקב קידר, אביה של סיוון: "גם על

פי הדו"ח הפתולוגי וגם על פי עדויות של הצנחנים, שפינו את גופתו מהשטח, אנחנו יודעים שהיא הגיעה בשלמותה. יכול להיות שהדיסקית בידם, אנחנו יודעים שבשטח נמצאו עוד פריטים כמו האולר של רון, ששמו היה חרוט עליו ונמצא על-ידי הצנחנים. בכל מקרה, הגרוע מכל כבר מאחורינו, רון נפל והשאיר אחריו אשה בהריון, הייתה לו הלוויה צבאית מכובדת וכל השאר כבר לא רלוונטי מבחינתנו".

 

לדברי קידר, העיסוק המתמשך בגופות החיילים משחק לידיו של מנהיג חיזבאללה. "אנחנו לא מוכנים להיכנס לזה ולתת לנסראללה לחומרים לעשות מניפולציות. הוא רוצה לסחוט אותנו רגשית, לשפוך חומצה על עצבים חשופים ולומר לעם ישראל - אתם, שלא משאירים נפגעים בשטח, השארתם חלקי גופות וציוד אישי. לא ניתן לו את התענוג הזה. אין לנו עסק עם נסראללה. אז הוא מצא דיסקית... אנחנו רק מקווים שיגיע היום שמישהו שישים את נסראללה במקומו, והוא לא יוכל עוד לדבר. הגיע הזמן להוריד את הכפפות ולסתום לו את הפה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
לא זכה לראות את בנו: רון משיח ז"ל
צילום: רפרודוקציה
הדיסקית שהוצגה בעיתון בלבנון
מומלצים