שתף קטע נבחר

רמון דיבר על התקיפה ותהה: "מה כבר אמרתי?"

המשנה לראש הממשלה התייחס לראשונה לדיווחים על התקיפה בסוריה, וטען כי קבלת ההחלטות "הייתה טובה ורצינית". בלשכת ראש הממשלה לא אהבו את החשיפה ודרשו מהצנזורה לפסול כל ידיעה בנושא, ואילו רמון עצמו לא הבין על מה המהומה: "לא אמרתי שום דבר מיוחד"

שבוע בלבד לפני דו"ח וינוגרד נחלץ אתמול המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, לסייע לראש הממשלה ובדרך עורר את זעמה של הצנזורה: רמון התייחס אמש (יום ד') בראיון לערוץ 10 לתקיפת המתקן בסוריה. "דרך קבלת ההחלטות הייתה טובה ורצינית", אמר. מאוחר יותר, בשיחה עם ynet, הביע תמיהה על הסערה שחוללו דבריו: "מה כבר אמרתי? לא אמרתי שום דבר מיוחד".

 

"כולכם שמעתם ממקורות זרים על מה שהיה בתחילת ספטמבר על-פי מקורות זרים", פתח רמון. "מה שהיה על-פי מקורות זרים היה כתוצאה מתהליך מסוים של קבלת החלטות, ותהליך קבלת החלטות לקראת האירוע שהיה, היה יוצא דופן לדעת כל מי שהיה מעורב בו, במחשבה ובסדר בהכנות, באלטרנטיבות, בהכל, ולכן אני לא מדבר על משהו תיאורטי שאתה שאלת, אני מדבר על משהו שהיה מעשי לפי מקורות זרים".

 

הדברים שודרו זמן קצר לפני נאומו של ראש הממשלה אתמול בערב בכנס הרצליה, ולמרות שהחמיאו לראש הממשלה, אנשיו של אולמרט שמעו על כך מכתב ynet והופתעו. גורמים בלשכה הביעו זעם ויועץ ראש הממשלה לתקשורת, יעקב גלנטי, אף שוחח עם הצנזורה בעניין.

 

לפני חודשים אחדים התראיין יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו בערוץ הראשון, וציין כי בירך את ראש הממשלה על הפעולה המוצלחת.

 

השבוע אמר בכנס הרצליה, שגריר ארצות הברית לשעבר באו"ם, ג'ון בולטון, שהוא תמה על כך שאמצעי התקשורת בישראל אינם מפרסמים פרטים על התקיפה.

 

חיים רמון אמר אמש ל-ynet בעקבות הסערה: "מה כבר אמרתי? לא אמרתי שום דבר מיוחד. אמרתי שמדובר בפרסומים זרים. כל מה שאמרתי היה, שדרך קבלת ההחלטות בעניין הפרסומים הזרים הייתה טובה ומוצלחת. זה לא 'אאוּטינג' (פרסום דברים סודיים – ר.ס)", אמר רמון, שדחה מכל וכל טענות כאילו ננזף על דבריו על-ידי ראש הממשלה. בלשכת ראש הממשלה סירבו למסור תגובה רשמית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון. קבלת החלטות טובה
צילום: גיל יוחנן
אתר התקיפה בתמונת לווין
מומלצים