שתף קטע נבחר

"הסיירת הוורודה" פשטה על בתי ח"כים

פעילי חד"ש המכנים עצמם "הסיירת האדומה-ורודה" פשטו הלילה על בתיהם של חברי הכנסת אלי גבאי ונסים זאב, ותלו כרזות בגנות הצעת החוק האוסרת על קיום מצעדי גאווה בבירה שהגישו השניים. ההצעה תעלה היום לדיון בוועדת חוקה

פעילי "הסיירת האדומה-ורודה" מתנועת חד"ש הדביקו הלילה (יום ג') כרזות מחאה על קירות בתיהם של חברי הכנסת אלי גבאי (האיחוד הלאומי-מפד"ל) ונסים זאב (ש"ס). זאת, לקראת הדיון היום בוועדת החוקה על הצעת החוק שהגישו השניים, האוסרת קיום מצעדי גאווה בבירה.

 

באישון לילה, בשיאו של הקור הירושלמי, יצאו הפעילים למשימה ותלו שלטים תחת הכותרת: "מצעדנו עוד ירעים - אנחנו פה!". בהמשך המודעות כתבו הפעילים: "בבית זה מתגורר ח"כ אשר מנסה לשלול בחוק את זכותם של אזרחים לצעוד ולהפגין ברחובות ירושלים. הצעת חוק אנטי-דמוקרטית זו מכוונת לא רק נגדנו, קהילת ההומואים, הלסביות, הטרנסג'נדרים והביסקסואלים, אלא כנגד זכויות אדם ואזרח באשר הן.

 

"זהו ניסיון מסוכן לפגוע בחופש ההפגנה, שהוא אבן יסוד לכל מדינה המתבקשת להיקרא דמוקרטית. זו השעה עבור כל בעל מצפון, עבור כל מי שהחרויות הדמוקרטיות יקרות לליבו, להקים קול צעקה ולומר בגלוי: 'הזכות לצעוד היא זכות יסוד".

 

לפני כחצי שנה הגישו שני חברי הכנסת הצעה לתיקון לחוק יסוד: ירושלים, המבקשת לאפשר למועצת העיר לאסור על קיומם של מצעדים ותהלוכות בעיר "מטעמים של פגיעה בסדר הציבורי, ברגשות הציבור או מטעמי דת". גבאי וזאב לא הסתירו כי הכוונה העומדת מאחורי הצעות החוק, היא למנוע בחקיקה את קיומו של מצעד הגאווה בבירה. ארגוני הקהילה הגאה וארגוני זכויות אדם מתחו בזמנו ביקורת חריפה על ההצעות.

  

רכז הפורום האדום-ורוד בחד"ש, יניב רוזנר, אמר כי "חברי הכנסת גבאי וזאב מנסים להכניס את הדמוקרטיה לארון וליצור מצב שבו מקהילה שלמה תישלל הזכות להפגין בירושלים. אין כל תקדים לחקיקה כזו. כבר מזמן לא מדובר רק בעניין הקשור לקהילה הגאה, אלא בשאלה עקרונית של זכויות אזרח: 'האם הזכות להפגין נחשבת זכות יסוד דמוקרטית בישראל?'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלטי ה"סיירת" בביתו של ח"כ זאב
באדיבות הסיירת האדומה ורודה
צילום: אפרים קילשטוק
גבאי. פגיעה בחופש ההפגנה
צילום: אפרים קילשטוק
צילום: זום 77
פגיעה ברגשות הציבור. זאב
צילום: זום 77
מומלצים