שתף קטע נבחר

ח"כ נסים זאב נגד "ההומואיסט המגעיל"

ח"כ זאב מש"ס הטיח בשר פורז משינוי: "יש בלשכה שלו הומואיסט, שכולם נגעלים מלהתקרב אליו. הומו, על פי ההלכה, גרוע מבהמה"

ח"כ נסים זאב מש"ס "האשים" הערב מעל דוכן הכנסת שעוזרו של שר הפנים, אברהם פורז, הוא הומוסקסואל, "שכולם נגעלים מלהתקרב אליו", ועל-פי ההלכה הוא "גרוע מבהמה".
בדיון במליאה שעסק בהבאתם לארץ של בני שבט הפלשמורה, אמר שר הפנים פורז כי ישנם קשיי תקציב, המעכבים את ביצוע המשימה. פורז הוסיף כי בני הפלשמורה אינם יהודים.
התייחסותו של פורז לעניין ההלכתי, הציתה את ח"כ זאב. "אם על סוגיות הלכתיות מדבר פורז, אז כדאי שיידעו שיש בלשכה שלו הומואיסט", צעק והוסיף: "אדוני יושב הראש, שמחתי לשמוע ששר הפנים מנמק את אי הבאת יהודי אתיופי (לישראל) בסוגיות הלכתיות. יש בלשכה שלו הומואיסט, שכולם נגעלים מלהתקרב אליו. הומו, על פי ההלכה, הוא גרוע יותר מבהמה ואתה שם הומו בלשכה שלך... הוא היועץ המרכזי שלך ובגללו לא מתאפשר לאנשים שרוצים להתקרב ללשכתך - לבוא ולדבר אתך, אתה חוסם אותם בגלל שהוא הומו. הלשכה צריכה להיות נקיה מאנשים כאלה".
מלשכת שר הפנים אברהם פורז נמסר בתגובה: "זו תת רמה".
אין זו הפעם הראשונה שח"כ נסים זאב מדבר במליאת הכנסת על נטיותיהם המיניות כביכול של עובדי הממשלה והכנסת. לפני חודשים אחדים הוא פנה בדברים דומים לח"כ זהבה גלאון וציין, כי עוזרותיה הפרלמנטריות הן לסביות. גלאון לא נותרה חייבת והתעניינה מעל דוכן הנואמים בנטיותיו המיניות של ח"כ זאב עצמו. "ח"כ זאב, אתה הומו?" שאלה, ומייד סייגה את דבריה: "ברור שאין זה מענייני".

יו"ר ועדת האתיקה: המצב אבוד

זוהי התקרית השנייה בכנסת היום שבה דיברו חברי כנסת בצורה גסה. קודם לכן הבטיח השר בלי תיק מאיר שטרית לח"כ דליה איציק: "אני אסתום לך את הפה", והיא השיבה שהוא "אידיוט".
יו"ר ועדת האתיקה של הכנסת, ח"כ אריה אלדד, מרים ידיים מול הדברים. "אין סיכוי לשפר את התנהגותם של חברי הכנסת", הוא אומר. "הם מבזים את המוסד ואת הדמוקרטיה כולה בכל יום שעובר. היום הכנסת הסירה מעל סדר יומה את כל הצעות החוק בנושא חסינות חברי הכנסת, שמנעו התערבות של גוף חיצוני בנושא החסינות. זהו צעד שמעביר מסר שלילי לציבור. יש כאן אווירה של אלימות מילולית. חברי הכנסת מוסיפים כל יום נדבך במאמץ להורדת קרנה של הכנסת. אם לאנשים לא יהיה אמון בכנסת - תיעלם הדמוקרטיה. כינוסים בנושאי אתיקה לחברי הכנסת ואפילו ענישה דרקונית - לא ישפרו את המצב, כל עוד התגמול של חברי הכנסת גדול יותר מהעונש".
חבר הכנסת אילן שלגי (שינוי), יו"ר ועדת החינוך של הכנסת אמר בתגובה, כי "ניסים זאב הגיע אלינו מחשכת ימי הביניים ומשתלח בקהילה ההומו-לסבית בסגנון המבזה את הכנסת ופוגע בבית הנבחרים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ח"כ זאב. ניקיון בלשכה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: גבי מנשה
השר פורז. תת רמה
צילום: גבי מנשה
מומלצים