שתף קטע נבחר

הרב עובדיה לאולמרט: בהצלחה עם הדו"ח

"אל תירא ואל תיחת כי עמך אני", אמר הבוקר הרב עובדיה יוסף לראש הממשלה אולמרט. בשיחת טלפון שעשויה לאותת על המשך דרכה של ש"ס בקואליציה, איחל הרב לאולמרט הצלחה עם דו"ח וינוגרד שיתפרסם מחר. הרב חזר על איומו בפרישה על רקע דיון בסוגיית ירושלים

סימן לבאות? יממה אחת בלבד לפני פרסום דו"ח וינוגרד מקבל אולמרט חיבוק חם ממי שרק לפני ימים אחדים איים בפרישה מהקואליציה. מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שוחח הבוקר בטלפון עם ראש הממשלה אהוד אולמרט. הרב התקשר לאחל לאולמרט בהצלחה לקראת דו"ח וינוגרד ואמר: "אל תירא ואל תיחת כי עמך אני". אולמרט הודה לו על שיחת הטלפון.

 

על רקע המשבר הפוליטי שבו שרוי אולמרט לקראת פרסום דו"ח וינוגרד מחר, משמעותה של השיחה

 חשובה במיוחד. בימים האחרונים איימה ש"ס בפרישה מהקואליציה של אולמרט אם נושאי הליבה יכללו גם את נושא ירושלים ואתמול אולמרט רמז בישיבת סיעת קדימה כי הוא נכון שלא לדון לפי שעה בנושא. בנושא זה, חזר הרב על עמדת ש"ס ואמר כי הקווים האדומים בעניין ירושלים נותרו כפי שהיו. אנחנו בש"ס, אמר לו, חושבים כי לא נכון לקיים משא ומתן בנושא. הוא ציטט ממסכת "מגילה" את הביטוי כי "סתירת זקנים בניין, בבניין נערים סתירה" שמשמעו כי נכון לשמוע לדעת זקנים.

 

לפני כמה ימים נועד אולמרט עם יו"ר ש"ס, אלי ישי, ואף שמע מהרב כי כל דיבור על ירושלים יוביל לפרישתם מהקולאליציה. בעקבות הפגישה התכנסה לפני יומיים מועצת חכמי התורה של ש"ס בביתו של הרב שברחוב הקבלן בירושלים. יו"ר המפלגה עדכן את הרבנים בפרטי שיחתו עם אולמרט ולאחר מכן פרסם מזכיר מועצת החכמים, רפאל פנחסי, הצהרה חד משמעית: "ברגע שיתחילו לדבר עם הפלסטינים על ירושלים תנועת ש"ס תפרוש מיידית מן הממשלה". 

 

עוד נמסר כי "מועצת חכמי התורה סבורה כי אין לדבר על הסכמי שלום ולא לנהל משא ומתן לפני הפסקת הטרור לחלוטין כמקובל על הכל". לאור הדיון על ענייני הליבה בשיחות, ישי הביע חשש שמא תתעורר ש"ס מאוחר מדי. "אנחנו לא רוצים לקום בוקר אחד ולגלות שסגרו הסכם", אמר ישי לאולמרט בפגישתם בשבוע שעבר, וביקש שקיפות מלאה לגבי כל הדיונים במו"מ המדיני.

 

כמו בימים האחרונים, ממשיך אולמרט לשדר עסקים כרגיל. אתמול העריך כי לקדימה צפויות עוד שנות שלטון רבות. ובשבועות האחרונים נשמע נחרץ באומרו כי אין בכוונתו לדבר על תאריך בחירות מוסכם. "ראש הממשלה לא ינהל שום משא ומתן על מועד מוסכם לבחירות ולא יסכים להכניס את המדינה לשנה של טירוף פוליטי, שבה לא ניתן יהיה לעשות כלום", אמרו מקורביו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל תירא, איחל. הרב עובדיה יוסף
צילום: אלי אלגרט
ברכה מהרב. אולמרט
צילום: איי אף פי
מומלצים