שתף קטע נבחר

ישי לאולמרט: נפרוש אם תפעל לחלוקת ירושלים

יו"ר ש"ס נועד עם ראש הממשלה והבהיר לו כי מפלגתו לא תישאר בקואליציה אם יתברר שיש נכונות לחלוקת הבירה. לדבריו, הצגת עמדה המסכימה לוויתורים היא בגדר "קו אדום". הרב יוסף: שכולם יידעו שש"ס לא תהיה זו שתחלק את ירושלים

יו"ר ש"ס ושר התמ"ת, אלי ישי, אמר הערב (יום ג') במהלך פגישה עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כי מפלגתו תפרוש מהקואליציה אם יתברר כי בכוונתו להסכים לחלוקת ירושלים במסגרת הסדר קבע עם הפלסטינים. לדברי ישי, ש"ס תפרוש מיד עם הצגתה של עמדה ישראלית המסכימה לוויתורים בנושאים שהם בבחינת "קו אדום", בדגש על ירושלים, ועוד בטרם תוצג עמדה זו לפלסטינים.

 

בנוסף, הבהיר ישי כי הוא מצפה לעדכון שוטף מראש הממשלה על התפתחויות בשיחות שמקיימים הצוותים שמובילים שרת החוץ, ציפי לבני, מהצד הישראלי ואחמד קריע (אבו-עלא) מהצד הפלסטיני. השניים גם דנו בסוגיית החייל החטוף גלעד שליט. 

 

בתום הפגישה, יצא ישי לביתו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, והציג לו את עיקריה. הרב יוסף אמר כי "ש"ס לא תחלק את ירושלים ולא תשב בממשלה שמחלקת את ירושלים ומן הראוי שכולם ידעו זאת". המשך התנהלותה הפוליטית של ש"ס תיקבע על פי החלטתו של הרב, בשיתוף מועצת חכמי התורה.

 

יו"ר ש"ס דן עם ראש הממשלה גם בנושאים כלכליים ואמר לאולמרט כי "ראוי לגבש מנגנון איזון ופיצוי להתייקרויות במשק" וכי "נכון יהיה לעשות זאת במסגרת הקצבאות". ישי הדגיש כי גם ראש הממשלה סבור שראוי לחלוק עם כל הציבור את הצמיחה הכלכלית. ישי נקלע באחרונה למחלוקת מול ראש הממשלה ושר האוצר, רוני בר-און, ביוזמה שהוביל באשר לסיוע לנזקקים בשל עליית מחירי הלחם.

 

רה"מ כעס והפגישה בוטלה

הפגישה בין יו"ר ש"ס לראש הממשלה התקיימה לאחר ששלשום ביטל אולמרט פגישה עם ישי. גורמים בש"ס אמרו כי ביטול הפגישה היא דרכו של ראש הממשלה להביע את מורת רוחו וכעסו מהתביעות הפוליטיות החדשות של ש"ס - וטו על משא ומתן עם הפלסטינים בסוגיית ירושלים ותוספת לקצבאות. מלשכתו של השר ישי נמסר כי הוא "סמוך ובטוח כי התעכבותה של הפגישה נובעת משיקולי לוח זמנים בלבד".

 

בקשתו של ישי להיפגש עם ראש הממשלה, באה מיד לאחר הודעת הפרישה של "ישראל ביתנו" מהממשלה. ישי נקרא לביתו של מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, לפגישה בארבע עיניים מחשש ששרי ש"ס ו-12 חברי הכנסת שלה ייזכרו כשותפים בקואליציה העלולה לחלק את הבירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רה"מ וישי. עדכונים שוטפים
צילום: רויטרס
מומלצים