שתף קטע נבחר

אולמרט מברך: "שמח להמשיך לעבוד עם ברק"

ראש הממשלה בירך כצפוי על החלטתו של שר הביטחון שלא לפרוש מהממשלה לאחר דו"ח וינוגרד ונימק: יציבות הממשלה היא יעד לאומי. בקרוב תוקם ועדת שרים ליישום מסקנות הדו"ח

ראש הממשלה אהוד אולמרט מברך כצפוי על החלטתו של יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון אהוד ברק, שלא לפרוש מהממשלה לאחר הגשת דו"ח ועדת וינוגרד לבדיקת מלחמת לבנון השנייה, למרות הצהרות קודמות אחרות. "יש עוד הרבה עבודה, ואני שמח שנמשיך לעשות אותה יחד", אמר אולמרט בישיבת הממשלה היום (א').

 

ראש הממשלה הודה כי לא ידע על החלטתו של ברק לפני שנמסרה,

 ונימק את קורת רוחו בכך שיציבות הממשלה היא יעד לאומי מרכזי, וכי ישנם נושאים רבים על הפרק שדורשים המשך התייחסות מיידי.

 

הבוקר, בפתח ישיבת הממשלה, הסביר ברק את החלטתו ואמר: "אני יודע לפני אילו אתגרים ניצבת מדינת ישראל: עזה, חיזבאללה, סוריה, איראן, שיקום צה"ל והתהליך המדיני". בהתייחסו להצהרה בהתייחסו להצהרה כי ידרוש מאולמרט להסיק מסקנות אישיות ובמקרה שלא - ידרוש את הקדמת הבחירות, אמר: "אני זוכר היטב מה אמרתי בשדות ים, אך המצב היום אחר".

 
עמדת אולמרט היא שכרגע אין לדון בהקדמת הבחירות. נושא דו"ח וינוגרד יעלה על שולחן הממשלה בקרוב ויידון בישיבתה הבאה, לאחר שהשרים יסיימו את קריאתו. בכוונת ראש הממשלה לדון עם המועצה לביטחון לאומי בנושא, ולהקים ועדת שרים שתרכז את יישום הדו"ח. "יש הזדמנות יוצאת מהכלל ליישם את דו"ח וינוגרד, שמעולם לא יושם דו"ח בדרך שהוא מיושם", אמרו בממשלה.

 

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, אולמרט ניסה לתקן את הרושם של חגיגות בלשכתו בעקבות דו"ח וינוגרד. "הדו"ח לא מקור לשמחה", אמר ראש הממשלה,

 "לא הייתה כזו בשום מקום ובוודאי לא אצלי. מדובר במקור לאפשרות ולהזדמנות לתקן דברים שנחשפו, שהתגלו ויש לשפר אותם ולבנות מחדש במידת הצורך".

 

מזכיר הממשלה, עובד יחזקאל, הוסיף: "אנו בלשכת ראש הממשלה רואים את עצמנו נפגעים מאוד מהטענה שנפתחו בקבוקי שמפניה לאחר פרסום הדו"ח. לא היה ולא נברא. אנו מתייחסים לתפקיד שלנו מאוד ברצינות. כשאתה נותן שרותים לראש הממשלה, כעוסקים בסוגיות המרכזיות של החיים בארץ הזאת, אין לך אפשרות אלא לנהוג באחריות ובאיפוק. יש בהאשמות האלה משום הטלת דופי בקבוצה טובה והגונה, אנשים העושים את מלאכתם בהשקעה ומתוך מסירות גדולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מברך. אולמרט
צילום: רויטרס
"בגלל האתגרים". ברק
צילום: דניאל בר און/ג'יני
מומלצים