שתף קטע נבחר

קסאם פגע בבית בשדרות; בת 14 נפצעה בינוני

כשעתיים לאחר שמסוקי קרב תקפו מוצב של החמאס, נורו עשר רקטות קסאם לעבר שדרות. אחת מהן פגעה בבית בעיר. נערה בת 14 נפצעה באורח בינוני מרסיסים ושני תושבים נוספים נפצעו קל. הנערה שנפצעה סיפרה ל-ynet: "עפתי לקיר והרגשתי שהגג מתמוטט עלי". במטח אחר נחת קסאם ליד בית ספר

ערב של קסאמים על שדרות: רקטת קסאם, שנורתה הערב (יום ג') מצפון רצועת עזה, פגעה בבית בשדרות. נערה בת 14 נפצעה באורח בינוני מרסיסים ושלושה תושבים נוספים נפצעו קל משאיפת עשן והדף. ארבעה בני-אדם לקו בחרדה. ארבעה פצועים פונו לבית החולים ברזילי באשקלון. נזק נגרם למקום. בחלקים מהעיר היתה הפסקת חשמל שתוקנה לאחר כשעה, לאחר שרקטה נוספת פגעה בתשתיות.

 

המטחים הראשונים נורו סמוך לשעה 17:30, אז נשמעה בעיר אזעקת "צבע אדום". עשר רקטות נחתו באזור שדרות בשלושה מטחים. גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס, לקחה אחריות לירי. במטח האחרון, שנורה סמוך לשעה 22:00, נחתו בעיר עוד שתי רקטות, אחת מהן נחתה ליד בית ספר.

 

חני מורנו, הנערה שנפצעה מהקסאם, סיפרה ל-ynet כי בשעת הנפילה היא היתה בבית עם סבתהּ יחד עם אמהּ: "שמענו את אזעקת 'צבע אדום'. רצנו למקום שסבתא אמרה שהוא הכי מוגן, מפני שאין מיגון בבית. כשהסתיימה ההתרעה יצאנו מהמקום ואז אירע הפיצוץ. עפתי לקיר, והרגשתי שהגג מתמוטט עלי. אם הייתי כמה מטרים ליד המקום שבו עמדתי הייתי נפגעת באופן קשה יותר. אני מודה לאלוהים שניצלתי. לפני חצי שנה, כשהייתי בדרך לבית הזה, נפלה רקטת קסאם ממש לידי - וגם אז בנס ניצלתי, כי הצלחתי לרוץ בזמן ולמצוא מחסה".


הרחוב בו פגעה אחת הרקטות (צילום: זאב טרכטמן, שדרות)

 

משה יפרח, שהוריה של אשתו מתגוררים בבית שנפגע, סיפר ל-ynet: "אני עדיין לא מאמין איך אנשים יצאו חיים מהבית הזה. זה פשוט נס מה שקרה כאן. בכל יום הבית הזה מלא, גם אשתי בדרך-כלל נמצא כאן בשעות האלה. היום במקרה, רק חמתי היתה פה עם בתה ונכדתה בת ה-14. אין להם ממ"ד וכל הבית פשוט נהרס. הנכדה נפצעה מרסיסים, וגם חמתי והבת שלה נפגעו קל".

 

יפרח הוסיף כי לבית נגרם נזק רב: "אני מסתכל על הבית, ולא מאמין. הבית פשוט עומד לקרוס בכל רגע. כבאים הזהירו אותנו שלא להתקרב לבית. לצערי הרב, אנחנו חיים פה כמו כלבים. אף אחד לא מתייחס אלינו, זה כבר לא מזיז לאף אחד. נגמרו לנו כבר המילים, אני עצמי פוחד לומר דברים קשים מאוד על הממשלה הזאת, שפשוט מתעלמת מאיתנו".

 

מי שעוד היה עד לנחיתת הרקטות היה ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי-מפד"ל), שהיה בכניסה לעיר. הוא סיפר ל-ynet: "קסאם נפל על הכביש כ-30 מטר ממני. זו הרגשה לא נעימה. לא נפגענו, ברוך השם אנחנו בסדר. צריך יותר מקסאם כדי לחסל אותי".

 

הירי מתרחש כשעתיים לאחר שמסוקי קרב ירו טיל לעבר מוצב של משטרת חמאס באזור חאן-יונס שבדרום הרצועה. מקורות פלסטינים דיווחו כי שישה שוטרים שהיו במוצב נהרגו וכי הרס רב נגרם במוצב בשל הפגיעה.

 

בשעות הבוקר התעוררו רבים מתושבי הנגב המערבי לקול נפץ רקטות הקסאם. כמה תושבים בשדרות לקו בחרדה לאחר ששתי רקטות קסאם נפלו באזור התעשייה בעיר. נזק נגרם לשני מפעלים במקום.

 

אחת הרקטות פגעה במחסן של מפעל לייצור מטבחים וגרמה נזק למחסן ולתכולתו. הרקטה השנייה פגעה בחנייה של מפעל סמוך, שם נגרם נזק סביבתי. מספר אנשים לקו בחרדה במקום. עובדת של אחד המפעלים שנבהלה מהפיצוץ רצה לתפוס מחסה ונחבלה בראשה.


פורסם לראשונה 05/02/2008 17:38

 

בהכנת הידיעה השתתפו עלי ואקד ואמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי נפגעת חרדה
צילום: זאב טרכטמן, שדרות
מומלצים