שתף קטע נבחר

הרב זלמן מלמד: "פסח בחו"ל – מוזר ומעוות"

רב היישוב בית אל מזועזע מ"הרעיון המוזר" לחגוג את פסח בחו"ל. במקום זאת הוא ממליץ לנצל את החג לחיזוק ירושלים: "למלא את העיר באורחים ולרכוש בתים בירושלים העתיקה"

חודשיים וחצי נותרו עד חג הפסח, העיתונות הדתית ועלוני בתי הכנסת כבר מלאי פרסומות על ה"דילים" המשתלמים, אבל יש מי שלא אוהב את הנהירה לחו"ל דווקא בחג המסמל את היציאה ממצרים ותחילת המסע לארץ ישראל. במאמר שמפרסם הרב זלמן מלמד, מבכירי רבני הציונות הדתית, הוא מביע "זעזוע והסתייגות מהרעיון המוזר", וקובע: "אין דבר יותר מעוות מלנסוע לחגוג את הפסח בחו"ל, בטומאת ארץ העמים".  

 

במאמרו השבועי שיפורסם בעלון תנועת קוממיות כותב הרב מלמד כי "בכל רגע שאדם נמצא בחו"ל הרי הוא כמי שאין לו אלוה וכמי שעובד עבודת כוכבים", ומזכיר: "בימי החג, שהם נקראים מקראי קודש, הננו קרואים להתקרב למקום הקודש, לארץ ישראל ולירושלים, ולא להתרחק חס וחלילה מהקדושה".

  

בהמשך קושר הרב את קריאתו גם למאבק על שלמות ירושלים, ומציין לשבח את מארגני "מבצע פסח" בבירה, שמטרתם למלא את העיר באורחים, לארגן אירוח בכל הישיבות ומוסדות החינוך ולקיים ימי עיון ושיעורים בנושא ירושלים והמקדש.

  

"הדיבורים על אפשרות של חלוקת ירושלים עיר הקודש, הנובעים מחולשת הדעת וחסרון אמונה, מחייבים אותנו לחזק את הקשר שלנו לירושלים ביתר עוז" כותב הרב מלמד, וממליץ לבטא זאת גם בעסקאות נדל"ן: "כעת בידינו הדבר, אנחנו יכולים להראות את חיבתנו הגדולה לירושלים לבוא לבקר בה לחונן את אבניה ואת עפרה, בזה אנו פועלים הרבה. ומי שבידו לפעול במעשים גדולים יותר, להשתתף ברכישת בתים בירושלים העתיקה, בעיר דוד ובכל סביבותיה - הוא קרוא לפעול ולעשות". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סדר. רק בישראל
צילום: יעקב סער, לע"מ
הטרנד האחרון בבתי הכנסת. אנטליה
צילום: עומר הכהן
מומלצים