שתף קטע נבחר

הצגה בכנסת: שר האוצר נגד שרה נתניהו

בדיון במליאה, לא הסתפק בר-און בליכודניקים - ועקץ גם את היו"ר ורעייתו: "אני אגיד את זה עוד פעם, כדי שאם הגברת שרה נתניהו עוד לא קראה את זה ולא שמעה את זה - שתגיש מחר עוד תביעת דיבה"

שר האוצר, רוני בר-און, עלה בצהריים (יום ד') על דוכן הנואמים במליאת הכנסת. המטרה: להשיב להצעת חוק של גלעד ארדן, בעניין חידוש פעילותו של מנחת המטוסים בקריית-שמונה. אבל את ההצגה "גנב" דיון בנושא אחר לגמרי: יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו - ושרה רעייתו.

 

"מי שהרג את המנחת זה האיש שאתם מתפללים אליו שלוש פעמים ביום", אמר בר-און, ברומזו על יושב-ראש הליכוד. "אבל יכול להיות שלא רק הוא איבד את הזיכרון - גם אתם איבדתם את הזיכרון. מאוד יכול להיות. עכשיו אני אגיד את זה עוד פעם, כדי שאם הגברת שרה נתניהו עוד לא קראה את זה ולא שמעה את זה - שתגיש מחר עוד תביעת דיבה".

 

ובר-און לא עצר - כשהוא רומז גם לצעד המשפטי בו נקטה נתניהו: "קראתי 

שהוגשה תביעת דיבה בשם המועמד שלכם להיות ראש ממשלה, שאין לו אומץ מספיק להתייצב מאחורי תביעת דיבה בעצמו. אני מציע לכם לא לחשוב שאפשר לשקר ואחר-כך להסתתר מאחורי בעיות זיכרון... אתם משקרים בקריית-שמונה, אתם משקרים על עניין הטבות המס, ואתם משקרים על עניין המנחת".

 

שר האוצר ביקש לקיים את ההצבעה בשבוע הבא, אבל בסופו של דבר התקיימה ההצבעה היום - ובה נחלה הקואליציה הפסד. ארדן לא נשאר חייב: "לצערי", אמר, "שר האוצר הוריד את הדיון בכנסת לשפל חסר תקדים. לא הייתי מציע שניגרר כאן וכל ח"כ יעלה וידבר על בת זוגו של ח"כ אחר, המתנגד לעמדותיו".

 

ח"כ גדעון סער הטיח בבר-און: "גם ירדת לשפל שהתגוללת על הגברת נתניהו וגם הלכת נגד קריית שמונה פעם שנייה באותו שבוע וגם הובסתם, זה קורה כל שבוע, חבל". לדברי סער, "שר האוצר גלש לסגנון בלתי פרלמנטרי בעליל והכתים סיעה שלמה".

 

בשבועות האחרונים מפסידה הקואליציה כמעט מדי שבוע בהצבעות במליאת הכנסת. מוקדם יותר היום, בניגוד לעמדת הממשלה, אושרה הצעת חוק שתשווה את ימי החופשה של בני הדתות השונות במקרה של פטירת קרובים מדרגה ראשונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
בעין הסערה: נתניהו
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים